Wiedza & Porady

FDA planuje zakazać sprzedaży e-papierosów Online na terenie USA


Po odrobinie przerwy od pisania o aferze związanej z paranoją FDA, wracamy do Stanów. A konkretnie – do Waszyngtonu, gdzie zaledwie kilka godzin temu, nasz stary znajomy, Scott Gottlieb, ogłosił, że planuje wprowadzić kompletny zakaz sprzedaży e-papierosów, modów i liquidów Online. Oczywiście, wszystko w imię bezpieczeństwa osób nieletnich, które w końcu są takie niewinne i nieświadome, co tak naprawdę chmurzą. Zdaniem Gottlieba, producenci e-papierosów oszukują młode osoby, reklamując swoje produkty jako bardziej egzotyczną formę słodyczy. Problem tkwi jednak w tym, że Gottlieb zamierza objąć zakazami cały rynek, co uderzy także w waperów pełnoletnich.

Event Axios – deklaracja wojny z e-papierosami przez Gottlieba

Filmik z wywiadem pojawił się na stronie C-SPAN. To właśnie z niego możemy się dowiedzieć, że FDA „zajmuje się obecnie” sprawą sprzedaży e-papierosów drogą sieciową. Na wzór polityków partii rządzącej, ilekroć Gottlieb zaczyna się wypowiadać na temat kontrowersyjnej zmiany, po kilku zdaniach zmienia kompletnie sens wypowiedzi, twierdząc nagle, „że sprawa jest póki co rozważana”. Gottlieb zapowiada też akcje na skalę historyczną z udziałem agencji federalnych.

 

 

Oczywiście, nie każdy w Waszyngtonie zgadza się z radykalnymi poglądami szefa FDA – jakiś czas temu pisałem o wypowiedzi Matta Braynarda – dawnego człowieka Donalda Trumpa, który sam twierdzi, że Gottlieb najzwyczajniej w świecie postradał zmysły, nie dopuszczając do wiadomości, że waperzy mają mniejsze szanse zachorowania na nowotwory, niż palacze papierosów zwykłych. Wielki inkwizytor Gottlieb nie wydaje się jednak przyjmować tego o wiadomości.

Zakaz sprzedaży e-papierosów w sieci obowiązuje także w Polsce. Inna sprawa, że Stany to znacznie większy rynek zbytu, więc tamtejszy zakaz sprzedaży Online stanie się aferą na naprawdę sporą skalę, nie mówiąc już o mniejszych przychodach sklepów ze sprzętem do vape’u. Jeśli zakaz wjedzie w życie, miliony dorosłych Amerykanów rzuci e-palenie, zaś tysiące sklepów będzie pewnie myśleć nad zamknięciem działalności. Co ciekawe, akcje giełdowe producentów tradycyjnych papierosów nigdy nie miały się lepiej, odkąd Gottlieb rozpoczął swoją antywapingową krucjatę.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o