Wiedza & Porady

Gottlieb chce zakazu smakowych liquidów, producenci dostają 60 dni na zastosowanie się do żądań FDA


Zaczynam powoli odnosić wrażenie, że Scott Gottlieb, przewodniczący wielkiej krucjaty FDA przeciwko waperom, jest tak samo napalony na JUUL Labs, co Prezes na Unię. Podczas ostatniego wywiadu na łamach Squawk Box, udzielonego zaledwie kilka godzin po tym, jak FDA zażądało od pięciu największych producentów artykułów do vape’u (JUUL Labs, Vuse, Blu, MarkTen XL i Logic 60) podesłania swoich planów korporacyjnych, w celu oceny legalności prowadzonych przez nich działalności, Gottlieb znowu atakował JUULe jak tylko mógł. Jest to nakaz na mocy prawnej, zaś producenci mają 60 dni na sporządzenie i nadesłanie odpowiednich dokumentów.

„Wszystkiemu winny jest marketing celujący w nieletnich!”

 

 

Gottlieb nie poprzestał jednak na samym oczernianiu JUULi. Jego zdaniem, ponad 1300 indywidualnych przedsiębiorstw jest podejrzewane o sprzedaż sprzętu do vape’u osobom nieletnim. Winę za to ponosić marketing, który czyni produkty atrakcyjniejszymi nie tyle dla dorosłych, co dla nastolatków. Cytuję:

„Mamy dostęp do pierwszych danych, które niedługo zostaną ujawnione publicznie. Dowiadujemy się z nich, że ilość uczniów szkół średnich, którzy palą e-papierosy, jest już na poziomie epidemicznym, moim zdaniem. Wymaga to od nas podjęcia radykalnych kroków w celu naprawienia całej sprawy.”

Czujecie tę grozę? Jak się okazuje, Gottlieb zamierza porywać się na walkę z wiatrakami, jakimi są liquidy smakowe. Czyli, bądź co bądź, każdy możliwy e-płyn, który nie ma smaku tradycyjnego papierosa. I chociaż Gottlieb przyznał, ze zgadza się z rozumowaniem, że wapowanie pomaga nałogowym palaczom rzucić dużo szkodliwsze papierosy zwykłe, tak w dalszym ciągu uważa, że nie może się tak dziać, jeśli na szali stawia się też zdrowie młodego pokolenia.

W samym wywiadzie, przewodniczący FDA sam przyznał, że ma zamiar ograniczyć grupę docelową e-papierosów tylko i wyłącznie do osób dorosłych. W jaki sposób? Poprzez zakaz sprzedaży smakowych liquidów. W końcu ktoś, kto rzuca palenie, nie przerzuci się na wapowanie liquidu o smaku melona, prawda? Jak widać, mamy tu do czynienia z takim właśnie rozumowaniem. Pozostaje wiec czekać na to, co stanie się w przeciągu następnych dwóch miesięcy.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o