Zestawy (EGO)

Green Smoke Starter Kit – powrót do przeszłości


Wygląd 58%
Działanie 61%
Cena 72%
Smak 38%
Moc 25%
Chmura 43%
Krótkie podsumowanie

Niestety sprzęt jest już dosyć przestarzały i ma więcej wad niż zalet. Spodoba się tym, którzy chcą e-papierosa wyglądającego jak tradycyjny papieros.

Wynik 49%
Oceny czytelników
0 głosy
0

Jeśli choć trochę interesujecie się historią elektronicznych papierosów to z pewnością kojarzycie kartomizery i modele przypominające wyglądem klasyczne papierosy. Przykładem tego typu produktu jest Starter Kit od firmy Green Smoke. Cały zestaw wyglądem przypomina zwykłego papierosa, jednak niestety jest wykonany z plastiku i przez to wygląda trochę jak zabawka. Pomimo tego trzeba przyznać, że jest solidnie zrobiony i nie ma żadnych niedociągnięć.

W miejscu, w którym powinien normalnie znajdować się żar, usytuowana jest imitacja przypalenia, która podczas zaciągania się świeci na zielony kolor. Wygląda to naprawdę ciekawie, dodatkowo w miejscu łączenia umieszczono również małą szczelinę, która zapewnia przepływ powietrza do kartomizera.

Zawartość zestawu

 – Długa bateria, posiadająca 116 milimetrów

– Krótka bateria, mierząca sobie 100 milimetrów

– 5 napełnionych kartomizerów watkowych

– Dwuczęściowa ładowarka

– Instrukcja obsługi.

Kartomizery

e-papierosKartomizery, które zostały dołączone do zestawu wyglądem przypominają klasyczne papierosowe ustniki. W zestawie, który otrzymałem znajdowały się dwie paczki kartomizerów. W jednej było kilka wariantów smakowych i znajdowały się tam takie aromaty jak wanilia, carmel mocha, red label, tabacco i menthol – kartomizery napełnione były liquidem o mocy 18 mg nikotyny. Natomiast w drugiej paczce znajdowały się jedynie zerówki o tytoniowym smaku.

Sposób działania

Jeśli chodzi o działanie sprzętu to z czystym sercem mogę powiedzieć, że baterie dają radę (z wyjątkiem zabawkowego wyglądu) i spokojnie wystarczają na cały dzień wapowania, a dzięki swojej małej pojemności bardzo szybko się ładują.

papieros elektronicznyKartomizery same w sobie nie są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ ich smak jest płaski i podczas wapowania cały czas czuć obcy posmak, który spowodowany jest całą konstrukcją. Zaskoczeniem na plus jest obfitość chmury – nie spodziewałem się tego po tym systemie palenia.

Zdecydowanie zawiodła mnie jednak moc – praktycznie nieodczuwalna. Przy takim stężeniu nikotyny, nawet w przypadku starych clearomizerów sznurkowych pewnie obawiałbym się wyplucia płuc. Tutaj gdyby nie uczucie zaspokojenia głodu to zapewne nie odczułbym nawet różnicy między zerówkami a osiemnastkami.

Kolejnym minusem kartomizerów jest szybkość z jaką kończy się w nich liquid. Mi jeden wystarczał maksymalnie na cały dzień i z każdą wypuszczoną chmurką, obcy smak pojawiał się coraz intensywniej.

Czy warto?

e-papieros green smokeNiestety sprzęt jest już dosyć przestarzały i może dziś służyć jako alternatywa na wypadek awarii lub osobom, które poszukują wyglądu zbliżonego do tradycyjnych papierosów. Smak jest płaski i słabo wyczuwalny, kartomizery szybko się kończą, wielkość chmurki raczej słaba, kop nikotynowy praktycznie niezauważalny, a wygląd całego e-papierosa nie do końca zachęcający. Jednak każdy szanujący się waper, chociaż raz w życiu powinien próbować takiego powrotu do historii.

Zestaw możecie zakupić tutaj: http://www.green-smoke.com.pl/green-smoke-starter-kit.html

Dziękujemy firmie Green Smoke za udostępnienie sprzętu.