Wiedza & Porady

Gubernator Kolorado wprowadza nowe prawo odnośnie vape’u


Paranoja związana z zagrożeniem, jakie podobno niosą za sobą e-papierosy, zaczęła udzielać się w Stanach nawet partii Demokratów. Widać to szczególnie w ostatnich działaniach Johna Hickenloopera – gubernatora stanu Kolorado. W zeszły piątek podpisał on bowiem polecenie wykonawcze, na mocy którego sklepy z artykułami do vape’u mają być teraz monitorowane ze zdwojoną siłą. Tyczy się to nie tylko samych sklepów specjalistycznych, ale też wszelakich spożywczaków i innych miejsc, w których e-papierosy i związane z nimi akcesoria są sprzedawane. Za monitoring ma odpowiadać Departament Podatkowy stanu Kolorado.

Co jeszcze się zmienia?

Hickenlooper żąda też podniesienia wieku, od którego dozwolone jest wapowanie. Obecnie w stanie Kolorado z e-papierosów mogą legalnie korzystać już osiemnastolatkowie, zaś po wprowadzeniu nowego prawa, wiek ten wzrósłby do 21 lat. Sam gubernator nie ma zamiaru czekać – nowe prawo ma wejść w życie już w styczniu. Powód? Kolorado uchodzi za wiodący stan w Ameryce, jeśli chodzi o wapowanie przez nastolatków. A ponieważ w stanie tym mieści się też wiodący szpital dziecięcy oraz centrum walki z rakiem, oba głosujące za przyjęciem ustawy, sprawa wydaje się już być przesądzona.

 

 

Gubernator ma też zamiar zakazać e-palenia w miejscach, w których dotychczas zabronione było palenie zwykłych papierosów. Bardziej martwiąca jest tu kwestia łączenia wapowania z innymi problemami, takimi jak alkoholizm i uzależnienia od narkotyków. Jeśli rząd Kolorado postanowi kompletnie pójść tą ścieżką, miliony ludzi zamieszkujące ten stan zapewne szybko łykną tą propagandę.

Nowe prawo zakazywałoby też sprzedaży smakowych liquidów, nałożyłoby dodatkowe podatki na vape oraz wymuszałoby na sklepach internetowych oraz ich dostawcach potwierdzenie wieku zarówno zamawiającego, jak i odbierającego paczkę.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o