Vape-Wiadomości

GVSA aktywnie wspiera selektywność sprzedaży narzuconą przez FDA


Stowarzyszenie Global Vaping Standards Association (GVSA) wydało komunikat prasowy, w którym ogłosiło, że zgadza się i aktywnie wspiera plan Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, aby ograniczyć dostępność detaliczną e-liquidów do sklepów takich jak markety i stacje benzynowe, a także sklepów tytoniowych w celu utrzymania produktów do wapowania poza zasięgiem nieletnich.

Usuwając e-liquidy z wielobranżowych sklepów detalicznych, takich jak markety, stacje benzynowe i apteki, FDA ma nadzieję ograniczyć sprzedaż dla osób poniżej 18 roku życia (lub w coraz większym stopniu na terenie całego kraju najlepiej do 21 roku życia) tytoniu. Sprzedawcy detaliczni skupieni na rozprowadzaniu produktów do wapowania powinni według FDA stosować bardziej rygorystyczne zasady weryfikacji wieku niż ich bardziej ogólnie zorientowani sprzedawcy detaliczni.

W oświadczeniu opublikowanym dzisiaj w VAPE News Magazine GVSA zgadza się z oceną FDA. Komentując sprawę, Maggie Gowen z GVSA powiedziała:

„Wiemy, że tak przemyślane regulacje pomagają w walce z osobami, które szkodzą naszej branży i wspierają dorosłych palaczy, czyli tych, którzy zauważyli korzyści płynące z vapingu i wykorzystują produkty nowej generacji jako alternatywę dla palenia. Dlatego wychodzimy z pełnym poparciem tego, co pierwotnie proponowała FDA. Wierzymy, że działanie Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków będzie pozytywną zmianą dla tego przemysłu”.

Gowen dodaje również:

„Badania wykazały, że aromatyzowane e-liquidy są kluczowym elementem, który powstrzymuje byłych palaczy przed powrotem do palenia papierosów” – powiedziała. „Ograniczenie dostępu młodzieży jest jednak koniecznym i pozytywnym posunięciem dla całego przemysłu produktów do wapowania”.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o