Vape-Wiadomości

Halifax Smoking Ban wchodzi w życie w poniedziałek


CBC donosi, że zakaz palenia w Halifax w całym mieście wejdzie w życie w poniedziałek. Zakaz w Nowej Szkocji obejmuje produkty tytoniowe, vaping i konopie indyjskie dla osób spoza miejskich stref palenia.

Mapa wyświetlająca wyznaczone miejsca dla palących jest żywo przyjmowana, ale nie bez niezadowolenia. Godziny przed wejściem zakazu w życie, na mapie witryny miasta pojawiają się tylko dwa wyznaczone obszary.

Miasto wciąż ocenia, że wstępnie będzie około 10 zidentyfikowanych miejsc, w których palenie będzie dozwolone, a instalacje będą miały miejsce w poniedziałek. Mapa ma być w pełni dostępna w poniedziałek, a także regularnie aktualizowana, ponieważ zidentyfikowano więcej obszarów dla palących i zainstalowano zbiorniki na papierosy.

W terminalu Dartmouth Bridge Terminal wyznaczono specjalną strefę dla palących, gdzie robotnicy miejscy usunęli osiem niedopałków papierosów, które zostały zastąpione jednym nowym naczyniem do palenia.

Palenie będzie dozwolone w odległości trzech metrów od nowej puszki, a palacze natychmiast zauważyli, że nowe wyznaczone miejsce znajduje się na zewnątrz, podczas gdy stare puszki były pod schronieniem.

 

 

„Myślę, że to trochę za daleko posunięte działania, po prostu bycie tępym ignorantem” powiedział palacz Iain Doig. „Nie znoszę patrzeć na ludzi, którzy są ograniczeni umysłowo. Co zrobimy, jeśli pogoda stanie się naprawdę zła? Myślę, że to będzie sprawiać trochę problemów”.

Doig powiedział również, że będzie przestrzegać prawa w zależności od pogody.

Tymczasem Tara Julian cieszyła się smakiem jabłkowo-arbuzowym nikotynowym vape, w czasie, kiedy wciąż może wapować pod schronieniem w terminalu lotniska.

„Myślę, że to bardzo niewygodne” –  powiedziała. „Ale, mam na myśli to, że jeśli prawo jest egzekwowane w ten sposób, nie można naprawdę wiele zrobić”.

Julian powiedziała także, że może przestać cuchnąć na przystankach w czasie oczekiwania na autobus i że nie jest koniecznym udawanie się w tym celu specjalnie do wyznaczonej strefy palenia.

„Moja postawa będzie następująca: Hej, nie chcę przegapić mojego autobusu, więc nie zamierzam tego przegapić” – powiedziała. „Zamierzam odłożyć mój vape i przeznaczyć go na inny czas”.

Derrick Farrell, niepalący w terminalu, przewiduje, że palacze dadzą sobie spokój z paleniem na wyznaczonym obszarze.

„Zwłaszcza bez schronienia… To nadal nie będzie działać, ponieważ pada właśnie teraz” – powiedział Farrell. „Kto będzie chciał moknąć na deszczu?”

Urzędnicy miejscy mówili, że przyjmą edukacyjne podejście do nowych przepisów dotyczących palenia, rozdając ulotki, a nie bilety – przynajmniej początkowo. Ci, którzy palą poza wyznaczonymi obszarami miasta, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości od 25 do 2000 USD.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o