Parowniki (MOD)

Helios Klon Dripper – jakość oryginału?


Cena 62%
Smak 67%
Moc 71%
Chmura 74%
Obsługa 62%
Wygląd 74%
Krótkie podsumowanie

Doskonały parownik dla miłośników dripperów. Nie liczcie jednak na cudy - produkt ten nie wyróżnia się właściwie niczym pośród całej masy innych atomizerów.

Wynik 68%
Oceny czytelników
1 głosy
100

01Każdy z pewnością próbował zakraplanych form wapowania. Jeśli jesteście fanami drippowania to po jakimś czasie znudzą wam się parowniki, które oferują tylko tworzenie jednej grzałki i takie, które nie dają regulacji dopływu powietrza. Niestety oryginalne parowniki są bardzo drogie i nawet jeśli są to zwykłe maluszki do zakraplania, często bywa tak, że kosztują nawet kilkaset złotych.

Na szczęście od pewnego czasu na naszym rynku pojawia się coraz większa liczba producentów, którzy “podrabiają” znane parowniki i wychodzi im to bardzo dobrze. Ich produkty często są takiej samej jakości jak oryginały, a jedyna różnica widoczna jest w malowanych elementach. Skoro tak jest to po co przepłacać? Ja też nie wiem, dlatego w tym wypadku testujemy klona znanego drippera jakim jest Helios!

Jak radzi sobie atomizer?

To niewielkich rozmiarów parownik, który jest przeznaczony do zakraplania, czyli dla większości użytkowników będzie to sprzęt służący jedynie do testowania liquidów. Jednak taka forma chmurzenia podoba się coraz bardziej większości waperów – ja sam też jestem jej fanem, ponieważ smak, moc i chmurką są po prostu genialne.

Czym charakteryzuje się parownik?

papieros elektroniczny

Na zewnętrznej części – mniej więcej pośrodku atomizera, znajduje się ruchomy pierścień. Służy on do wygodnego regulowania ilości dostającego się powietrza do naszych grzałek. Pod pierścieniem usytuowane są po dwa otwory z obu stron parownika i jeśli odpowiednio ustawimy nasz pierścień to możemy spokojnie zrobić z tego tylko jeden otwór.

Sam wolę gdy przeciąg jest mniejszy i możemy trochę mocniej zaciągnąć się oparami. W momencie gdy zdejmiemy górną pokrywę, ukażą nam się trzy słupki, które posiadają cztery małe śrubeczki. W tym wypadku mamy możliwość stworzenia dwóch grzałek po dwóch stronach. Jeśli uda nam się wszystko odpowiednio zmontować to trudna praca zwróci nam się kilkukrotnie w postaci satysfakcjonującej wielkości chmurki i mocy odparowywanego liquidu.

helios klonW tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z knotów wykonanych ze stuprocentowej waty, ponieważ łatwo ją wymienić i mamy możliwość upchania jej w dużo większej ilości. Przekłada się to na długość wapowania bez konieczności ponownego zakraplania. Na szczęście nie musimy zawsze wszystkiego rozbierać gdy chcemy nasączyć naszą watę – wystarczy wyciągnąć podstawowy ustnik o rozmiarze 510. Jedynym minusem jest ciężkie odkrywanie górnej pokrywy od reszty parownika, ponieważ uszczelki spełniają swoją rolę bardzo dobrze i czasami trudno jest je rozdzielić.