Vape-Wiadomości

Hong Kong ustanawia zakaz wapowania


South China Morning Post donosi, że Hong Kong zamierza całkowicie zakazać vaping na żądanie dyrektora generalnego Carrie Lam Cheng Yuet-ngor.

Wcześniej Hong Kong był zadowolony z regulacji, które dotyczyły posiadania i korzystania z produktów do wapowania. Regulacje na vaping wyglądały tak samo jak te dotyczące palenia tradycyjnych papierosów. Zmieniło się to ostatnio, gdy minister zdrowia Sophia Chan Siu-chee pozostawiła otwarte drzwi dla „bardziej rygorystycznych środków” zależnych od ustaleń medycznych. Ustalenia medyczne uzasadniające takie stłumienie nie są jednak widoczne. Organy medyczne na całym świecie nie wahają się ustalić, że wapienie jest o około 95% mniej szkodliwe niż palenie. Gotowość władz Hong Kongu do zignorowania tych ustaleń i wprowadzenia całkowitego zakazu vaping pomimo nich nie pozostała niezauważona.

Co więcej, wdrożenie całkowitego zakazu używania produktów do wapowania w Hong Kongu było postrzegane jako problematyczne, a nawet niemożliwe do zrealizowania, kiedy wprowadzono wcześniejsze próby wprowadzenia tego zakazu. Były szef ministerstwa zdrowia Ko Wing-man próbował wprowadzić podobny całkowity zakaz dotyczący produktów do wapowania w 2016 roku. Wtedy próba ta pozostała nieudana, ponieważ nie było to wykonalne. Rząd Hong Kongu próbował zrobić to samo w 2015 roku tylko po to, by z tego samego powodu przegrać.

Christine Hu, rzeczniczka Koalicji do Spraw Tytoniowych, wydała we wtorek uwagi na temat chęci władz do zignorowania konsensusu naukowego w sprawie zmniejszonego ryzyka związanego z produktami do wapowania:

„Jesteśmy rozczarowani rządowym selektywnym i ślepym przyjęciem poglądów wyrażanych przez niektóre grupy oraz zignorowaniem opinii z branży i danych naukowych (dotyczących produktów) z zagranicy”.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o