Vape-Wiadomości

Hong Kong zakazuje sprzedaży e-papierosów


  • Hong Kong zakazuje stosowania e-papierosów po wprowadzeniu zakazu stosowania alternatywnych urządzeń do palenia, które obejmują e-papierosy oraz produkty tytoniowe typu Heat-Not-Burn (HNB).
  • Dyrektor generalny Hong Kongu wymienia wpływ na zdrowie jako główny powód wprowadzenia zakazu.
  • Zakaz zostanie wprowadzony kilka miesięcy po jego ogłoszeniu. Na ten moment władze opracowują politykę regulacyjną dotyczącą alternatywnych urządzeń do palenia.
  • Zakaz został skrytykowany przez graczy z branży tytoniowej.
  • Zakaz nie będzie miał dużego wpływu na życie mieszkańców, ponieważ tylko około 10% ludności Hongkongu korzysta z wyrobów tytoniowych.

Alternatywne urządzenia do palenia, e-cigs i produkty tytoniowe HNB są obecnie zakazane w Hong Kongu. Oznacza to, że nie będzie już legalne posiadanie e-papierosa w dowolnym miejscu w Hong Kongu. Projekt został niespodziewanie złożony przez szefa rządu Carrie Lam. Lam powiedziała, że potrzeba zakazu e-papierosów była spowodowana koniecznością ochrony obywateli, zwłaszcza nastolatków.

Zakaz ten został również poparty przez Radę Terytorialną ds. Palenia i Zdrowia, której statystyki wydają się informować o decyzji Lam. Z danych Rady wynika, że 37% młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat eksperymentuje z urządzeniami vaping. Mając na uwadze ten fakt, Rada jest przekonana, że brak zakazu stosowania e-papierosów normalizuje palenie wśród młodzieży w Hong Kongu.

Zakaz używania vapingu przez Hong Kong sprawił, że wiele osób zdało sobie sprawę z tego, że dopiero w czerwcu tego roku pojawiła się propozycja legislacyjna, która miała na celu uregulowanie korzystania z e-papierosów w podobny sposób jak tradycyjne papierosy. Propozycja miała na celu wprowadzenie ograniczeń, które uniemożliwiałyby nieletnim dostęp do e-papierosów, a także zakazywały sponsorowania lub reklamy e-papierosów.

 

 

Propozycje polityczne w czerwcu

Propozycje zwiększyły optymizm wśród producentów wyrobów tytoniowych, ponieważ sprawiły, że postrzegają Hong Kong jako dobry potencjalny rynek dla urządzeń vaping. Przemysł tytoniowy wywołuje obecnie mieszane reakcje w dążeniu do wzrostu w zakresie alternatywnych systemów dostarczania nikotyny (ANDS). Niedawne ogłoszenie, jak można się było spodziewać, nie zostało przyjęte z zadowoleniem przez graczy z branży tytoniowej. W rzeczywistości, w szybkiej duplice po wiadomości o zakazie, Koalicja do Spraw Tytoniowych wyraziła zastrzeżenia do całkowitego zakazu e-papierosów.

“Pełny zakaz e-papierosów sprawi, że czarny rynek stanie się bardziej popularny, nie pomoże chronić nastolatków poniżej 18 roku życia i starszych konsumentów”, czytamy w oświadczeniu koalicji.

Branże tytoniowe, które próbowały sprzedawać alternatywne urządzenia do palenia w Hong Kongu, będą teraz musiały skupić się na innych miejscach, przynajmniej na razie. Jednak biorąc pod uwagę, że Hong Kong ma bardzo niski wskaźnik palenia tytoniu (10% całej populacji), wiadomości te mogą mieć bardzo małe znaczenie dla firm tytoniowych. W przeszłości firmy Big Tobacco znalazły się w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o e-papierosy. Niektóre z ich produktów zostały zakazane w niektórych krajach. W innych krajach firmy te podlegały surowym przepisom, które zostały opracowane w celu ochrony młodego pokolenia przed wczesnym narażeniem na nikotynę, która ma negatywny wpływ na ich zdrowie.

Obecna administracja w Hongkongu wydaje się mieć odmienne zdanie na ten temat. Poprzednia administracja zamierzała wprowadzić pełny zakaz w 2016 roku, ale przyznała, że całkowity zakaz będzie stanowił problem. Posunięcie zostało odłożone na półkę po przeprowadzeniu przez służby w dziale zdrowia oceny, że wprowadzenie pełnego zakazu wapowania mogłoby stanowić problem.

Hong Kong dołącza do co najmniej 20 innych krajów, które mają całkowity zakaz vapingu, w tym do Singapuru i Tajlandii. Niektóre kraje, takie jak Australia, na dobrą sprawę, zakazały stosowania urządzeń do wytwarzania oczekujących na rozstrzygające badania w celu określenia ich przydatności w świetle problemów zdrowotnych. Z drugiej strony, niektóre kraje zakazały e-papierosów bez obietnicy przyszłego przeglądu. Niektóre są podobne do Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii, które zachęcają do wapowania jako bezpiecznej alternatywy dla palenia tradycyjnych papierosów.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o