Wiedza & Porady

Instytut Gallup: “Amerykanie w wieku do lat 30 wapują częściej, niż palą”


Według instytutu Gallup ds. badania opinii społecznej, wapowanie zostawiło palenie daleko w tyle, jeśli chodzi o palaczy w wieku do lat 30. Co więcej, poprawia się też opinia młodych ludzi na temat e-papierosów, które nie są już postrzegane tylko jako dziwaczna ciekawostka, bądź sprzęcik do kopcenia przez tych, którzy chcieliby palić ale się boją.

„Ponieważ młodzi ludzie nie wykazują już tak wysokiej chęci do palenia jak kiedyś, możliwe jest, że vaping stał się tu substytutem, który, jeśli to prawda, może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie”, czytamy w raporcie tej 83-letniej organizacji.

Zadowalające statystyki

Pośród ludzi w wieku 18-29 lat którzy wzięli udział w badaniu, 20% jest waperami. Tyczy się to zarówno regularnego, jak i okazjonalnego e-palenia. Z kolei tylko 16% pali zwykłe papierosy. Pośród starszych grup wiekowych, sytuacja wygląda zauważalnie inaczej – 20% pali, tylko 9% wapuje. Czuć tu zdecydowanie konflikt pokoleń, gdzie młodzi ludzie są bardziej otwarci na nowe doznania, zaś starsi, nawet jeśli nie mają nic przeciwko e-papierosom, wolą zostać przy swoich sprawdzonych papierosach klasycznych.

 

 

Oprócz częstszego wapowania, młodzi ludzie są też znacznie pozytywniej nastawieni do samej idei e-palenia. Chociaż opinia o tym, że palenie jest szkodliwe, trzyma się dobrze w przypadku każdej grupy wiekowej, tak ludzie poniżej 30 roku życia znacznie częściej wierzą, że wapowanie jest bezpieczne i nie szkodzi zdrowiu. Tylko 22% z nich wyraziło opinię, że chmurzenie może przyczynić się do powstawania nowotworów.

Jest to bardzo zła wiadomość dla producentów tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Nie tylko tracą oni potencjalnych klientów w młodych ludziach, ale też ich produkty o mniejszej ilości nikotyny nie są w stanie przekonać do siebie zadowolonych waperów. Ich towarów nie znajdziemy w sklepach z e-papierosami oraz w sieci, zaś ich wpływy ze sprzedaży na stacjach benzynowych oraz w małych sklepach maleją, odkąd rynek został zdominowany wraz z nadejściem JUUL, który z miesiąca na miesiąc staje się coraz większym bestsellerem.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o