Zasilania (MOD)

iStick 100W TC – moc prostych rozwiązań


Jakość wykonania 78%
Moc 82%
Właściwości 78%
Krótkie podsumowanie

Mały mod z kontrolą temperatury i dużą mocą, który mieści dwie baterie 18650. Pomimo, że jakość wykonania i niektóre opcje budzą trochę wątpliwości to całkiem dobra propozycja w dosyć rozsądnej cenie.

Wynik 79%
Oceny czytelników
24 głosy
78

Dzisiaj sprawdzimy jak radzi sobie iStick 100W TC przygotowany przez markę Eleaf, która swoją popularność zawdzięcza głównie modelowi  iJust 2. Testowane zasilanie zapewnia 100W (przy wykorzystaniu 2 akumulatorów 18650) lub 75W (przy wykorzystaniu 1 akumulatora 18650).

Sprzęt jest dostępny w rozsądnej cenie, wyposażony w kontrolę temperatury i oferuje dużo mocy. Brzmi to zachęcająco, ale gdzieś tam w pamięci mam obraz niektórych modeli tej marki, które raczej nie grzeszyły trwałością. Do sprzętu podszedłem więc z lekką rezerwą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że pod względem jakości nowy model wygląda dużo lepiej niż poprzednik, czyli iStick 100W.

Wykończenie i spasowanie poszczególnych elementów jest naprawdę OK. Osłona baterii dobrze trzyma się na magnesach, ale niestety widoczne są drobne szczeliny w górnej i dolnej części „drzwiczek”. Ekran jest wyraźny, choć trochę wąski, a wykonanie przycisków dobre.

Jak to działa?

iStick-TC100WKorzystanie z tego moda jest bardzo proste. The Eleaf iStick TC100W nie ma wielu funkcji konfiguracyjnych, więc przygotowanie go do pracy to banał. Wystarczy go włączyć, wybrać rodzaj drutu, ustawić żądany limit mocy, ustawić temperaturę i można wapować.

Box oferuje nam kilka trybów pracy VW (1W – 100W), tryb Bypass, TC (możliwość korzystania z drutu niklowego, tytanowego i stalowego. W trybie TC może również skorzystać z opcji TCR umożliwiającej przygotowanie własnych ustawień i ich zapamiętanie).

Właściwości

Wymiary: 52mm * 23mm * 94mm
Rodzaj gwintu: 510
Rodzaj ogniw: 18650 (Prąd rozładowania powyżej 25A, na przykład Sony VTC4)
Tryb VW / Bypass / TC (Ni / Ti / SS / TCR-M1, M2, M3)
Moc wyjściowa: 1-100W
Zakres rezystancji: 0.05-1.5ohm (tryby TC)
0.1-3.5ohm (VW / tryb Bypass)
Zakres temperatur: 100-315 (tryby TC)
Kolor: szary, czarny, biały

Co nowego?

istickWarto odnotować, że w nowym iStick-u zastosowano micro przełącznik umieszczony na górze urządzenia, który pozwala na blokowanie urządzenia. Przycisk (fire) znajduje się pod klapką jednego z akumulatorów. Aby aktywować urządzenie należy nacisnąć obudowę po jednej stronie, podobnie jak w przypadku X Cube II.

Do ładowania akumulatorów oraz wykonywania aktualizacji służy port microUSB. W tym przypadku warto korzystać z zewnętrznej ładowarki bo bilans ładowania nie jest zawsze idealny. Firmware można łatwo zaktualizować, odwiedzając stronę internetową producenta.

Plusy:

  • Rozsądna cena
  • Kompaktowa i wygodna obudowa
  • Łatwy w obsłudze, instalacji oraz aktualizacji
  • TC + duża moc
  • Opcja TCR

Minusy:

  • Wymiary ekranu
  • Delikatne opóźnienie
  • Niedopasowana klapka baterii