Porady Bimbrownicze

Jak kupować bazy, aromaty i liquidy?


Niezależnie od tego, czy samodzielnie przygotowujesz liquidy do swojego e-papierosa, czy kupujesz gotowe produkty to obowiązują cię takie same zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim warto korzystać z usług wiarygodnych i znanych na rynku sklepów stacjonarnych i internetowych. Obecnie można znaleźć ogromną liczbę tego typu punktów sprzedaży, dlatego lepiej odpuścić sobie zakupy u sprzedawców na portalach aukcyjnych, czy od osób prywatnych oferujących rzeczy niewiadomego pochodzenia.

Dlaczego nie warto oszczędzać?

sklep z e-papierosamiNa rynku można znaleźć wiele ofert nadzwyczajnie tanich płynów do e-papierosów czy baz. Kilka złotych za 50ml płynu to naprawdę kusząca oferta, ale takie propozycje należy omijać szerokim łukiem. Najwięcej tego typu sprzedawców znajdziemy na najpopularniejszym w naszym kraju serwisie aukcyjnym. Dużo wątpliwości budzą także produkty pojawiające się często w małych stoiskach z e-papierosami i kioskach z prasą. Gros ofert w zaskakująco niskich cenach to przygotowywane w domowych warunkach płyny z niskiej jakości składników. Większość z nich może być szkodliwa dla zdrowia, a nawet życia. Warto pamiętać, że liquidy są wchłaniane do naszego organizmu i naprawdę nie warto ryzykować dla paru złotych oszczędności.

Uważaj na to, co kupujesz

Kupując produkty znanych marek i producentów masz pewność, że są one sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa i zdrowia ich użytkowników. Nabywając liquidy i bazy, o których wcześniej nie słyszałeś, albo nie ma zbyt wiele ogólnodostępnych informacji – zachowaj wzmożoną czujność. Sprawdź przede wszystkim, czy na wybranych produktach można znaleźć informacje na temat jego składu oraz firmy odpowiedzialnej za ich przygotowanie. Na opakowaniu muszą znajdować się informacje na temat podmiotu odpowiedzialnego i jego danych kontaktowych. Etykieta powinna zawierać także datę ważności oraz zawartość nikotyny. Jeśli nie możesz zlokalizować, którychś z powyższych informacji to lepiej zrezygnować z zakupu. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze pytaj sprzedawcę.