Wiedza & Porady

Jak nakręcić grzałkę?


W życiu każdego wapera przychodzą takie momenty, w których zaczyna się zastanawiać nad tym, ile jest w stanie jeszcze zaoszczędzić i jak to wszystko działa. W momencie gdy już te dwa etapy zbiegną się w jeden, zazwyczaj zaczynamy grzebać w naszym elektronicznym papierosie i rozbierać go na części pierwsze. Wtedy zauważamy, że grzałka jest skonstruowana w bardzo prosty sposób i jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z jej regeneracją.

Co będzie nam potrzebne?grzałka e-papieros

– Drut oporowy (grubość, jakość i oporność, są uzależnione od własnych upodobań)

– Sznurek ceramiczny (dostępny w każdym sklepie z e-papierosami)

– Igła domowa (najlepiej średniej grubości)

– Obcinacz do paznokci

– Ostre nożyczki

– Stara grzałka

Jazda!

Zabieramy się do roboty! Przede wszystkim musimy rozebrać nasz system grzewczy. Zaczynamy ten zabieg od odkręcenia go od całej kolumny grzewczej, następnie musimy ściągnąć sylikonowy kapturek z górnej części grzałki.

Następnym krokiem jest usunięcie metalowego elementu z samego jej dołu, a później uszczelki, która znajduje się pod tym elementem. W tym momencie stary drut oporowy i sznurek, powinny się usunąć bez żadnego problemu (bywały jednak przypadki, w których drut był przylutowany, wystarczy wtedy go jedynie oderwać i usunąć jego resztki).

W momencie gdy mamy już wszystko dobrze rozebrane, wystarczy umyć i opłukać dokładnie każdy element. Ok, wszystko już wyczyszczone i niech sobie spokojnie wysycha. My zajmiemy się tworzeniem nowego sprzętu. Musimy odciąć mały kawałek sznurka ceramicznego, dajmy na to dwu centymetrowy i ustawiamy do niego pod palcami równolegle naszą igłę. Gdy trzymamy wszystko za jeden koniec, bierzemy nasz drut oporowy i zostawiamy kilka centymetrów z jednej strony. Następnie owijamy nasz sznurek z igłą kilkukrotnie (w przypadku kanthal D 0,2 milimetra, jest to 5 razy), odcinamy resztę drutu oporowego, zostawiając również z tej strony kilka centymetrów.

Wkładamy naszą nową grzałkę do obudowy razem z igłą i stawiamy tak, żeby cały drut znajdował się w środku, a sznurek pasował do rowków. Ostatnie kroki są już proste, zahaczamy jednym wystającym końcem i obudowę grzałki i zginamy ją w bok, następnie przeciągamy drugi koniec przez środek sylikonowej uszczelki (tak, że jeden jest w środku uszczelki, a drugi na zewnątrz). Drugi koniec natomiast zacinamy na uszczelce i wciskamy nasz metalowy element (sznurek powinien znajdować się na samym dole rowków).

W tym momencie powinniśmy wyciągnąć igłę i nałożyć do końca sylikonowy kapturek. Jeśli wszystko jest ok i nasza grzałka została poprawnie wykonana to możemy cieszyć się świeżymi chmurkami. Powodzenia!