Bez kategorii

Jak wybrać odpowiednią końcówkę do szczoteczki sonicznej?


Większość osób korzystających ze szczoteczek sonicznych ma świadomość, że stosowane w nich końcówki po pewnym czasie się zużywają. Mało kto potrafi jednak odróżnić od siebie poszczególne rodzaje tych elementów i prawidłowo wskazać ich właściwości. Problemem jest też często dopasowanie odpowiedniej końcówki do posiadanej szczoteczki – na rynku jest dostępnych bardzo dużo modeli szczoteczek oraz wymiennych główek. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii wymiany oraz prawidłowego dobrania końcówek do szczoteczki sonicznej.

Najważniejszy element szczoteczki

To właśnie różnego rodzaju końcówki sprawiają, że szczoteczka soniczna jest tak uniwersalnym i przydatnym urządzeniem. Główki odpowiedzialne są za dokładność mycia, a ich kształt pozwala osiągnąć różne efekty czyszczenia. Wbrew pozorom wybór właściwej końcówki nie jest taki prosty. Warto na początku zastanowić się chwilę do czego tak naprawdę potrzebna jest nam szczoteczka soniczna. Przeanalizować swoje wymagania i zwrócić uwagę na rodzaj uzębienia. Bogaty wybór produktów znajdziemy m.in. w sklepie denthelp.pl

Dostępne rodzaje końcówek

rodzaje koncowekW ostatnich latach możemy zaobserwować dynamiczny rozwój urządzeń przeznaczonych do higieny jamy ustnej. Szczoteczki soniczne są coraz szybsze, a ilość dostępnych typów końcówek jest naprawdę imponująca. Każdy rodzaj końcówki ma inne przeznaczenie i funkcje. Do najpopularniejszych zaliczymy:

Standardowe końcówki – końcówki przeznaczone do klasycznego mycia zębów. Najczęściej spotykany w sklepach zestaw to właśnie szczoteczka soniczna oraz klasyczne końcówki.

Końcówki wybielające – umożliwiają one polerowanie szkliwa, co nadaje połysku i pozwala rozjaśnić kolor zębów.

Ortodontyczne – końcówki tego typu sprawiają, że szczoteczka soniczna może być używana przez posiadaczy aparatów ortodontycznych. Ich specjalna konstrukcja ułatwia mycie zamków oraz poszczególnych elementów aparatu.

Końcówki sensitive – główki dedykowane osobom z wrażliwymi dziąsłami i zębami.

 

Odpowiedni styl i program szczotkowania

Gdy poznaliśmy już wszystkie rodzaje końcówek i ich właściwości to warto zwrócić na programy mycia jakie oferuje nasza szczoteczka soniczna. Większość szczoteczek wyposażonych jest w 3 tryby, do których zaliczymy: klasyczne mycie, delikatne szczotkowanie oraz masaż. Bardzo ważne jest dopasowanie używanego programu do rodzaju zamontowanej końcówki. Zapewni to efektywne i bezpieczne dla naszych zębów działanie szczoteczki. Końcówka sensitive najlepiej sprawdzi się w połączeniu z delikatnym programem mycia lub masażem, a standardowa główka idealnie współgra z klasycznym myciem. Dopasowanie nie powinno nikomu sprawić większych trudności – warto przetestować samemu różne konfiguracje. Do najpopularniejszych na rynku szczoteczek sonicznych dołączone są zazwyczaj 2-3 końcówki. Na sam początek powinno nam to wystarczyć, ale pamiętajmy, że to element zużywający się po około 3 miesiącach regularnego stosowania.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o