Podstawy (W&P)

Jak wycisnąć maksimum smaku z liquidu?


1. Znajdź idealne ustawienia mocy i temperatury

Regulacja podstawowych ustawień to najprostszy sposób na wyciśnięcie maksimum smaku z każdego liquidu. Ich poszczególne walory uwydatniają przede wszystkim ustawienia temperatury (w połączeniu z opornością grzałki). Podczas poszukiwania perfekcyjnego smaku bardzo przydają się tryby VV/VW.

Szukając ideału najlepiej zaczynać od niższych ustawień i stopniowo zwiększać je cały czas sprawdzając smak.

2. Zmniejsz przepływ powietrza

Kiedy przez grzałkę przechodzi dużo powietrza to z pewnością zwiększa się chmura, ale jednocześnie ucieka gdzieś smak. Jeśli bardziej zależy ci na tym drugim to wystarczy zmniejszyć przepływ powietrza. Chmura staje się wtedy gęstsza i ciepła, a smak niezwykle intensywny. W tym momencie okazuje się, że system kontroli przepływu powietrza bardzo się przydaje.

Trzeba jednak pamiętać, że nie należy zbytnio ograniczać dopływu powietrza. Grozi to małą i zbyt gorącą chmurą. Tak jak w poprzednim punkcie – warto poszukać idealnych ustawień, bawiąc się regulacją.

3. Wybierz odpowiedni atomizer

W przypadku wrażeń smakowych duże znaczenie ma umiejscowienie grzałki. Pisaliśmy już o tym w tym miejscu. Chmurki z dolnej grzałki są bardziej aromatyczne, chłodne i dużo rzadziej zdarzają się tak zwane „bobry” oraz jakieś obce posmaki spowodowane nadpaleniem się knota.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem możesz też skorzystać z parownika RDA, który jest pozbawiony pojemnika na liquid (zakrapla się płyn), ale potrafi wydobyć świetny smak. Więcej na ten temat w tym miejscu.

4. Dobór grzałek i materiałów

Warto zapoznać się z różnymi opcjami, ale ogólnie rzecz biorąc, każda wysokiej jakości bawełna lub nowoczesne grzałki ceramiczne zapewniają doskonały smak. W przypadku drutu dobrze sprawdza się Kanthal, który daje czysty i naturalny smak.

5. Wybierz płyny z większą zawartością PG

Temat baz poruszaliśmy już tutaj.

Bazy oparte na PG charakteryzują się dobrym oddawaniem smaku, niską lepkością i szybkim spływaniem ze zbiornika na grzałkę. Warto jednak pamiętać, że dają mniej obfitą i gęstą chmurę niż bazy VG.

6. Spróbuj węższego drip-tipa

Wbrew pozorom, szerokość dripa ma naprawdę spory wpływ na smak. Większość nowoczesnych sprzętów wyposażonych jest w szeroki drip, który umożliwia uzyskanie sporej chmury, ale też zmniejsza doznania smakowe. Wypróbuj coś węższego!

7. Regularnie czyść sprzęt

Jeśli naprawdę zależy ci na smaku to zadbaj o świeże grzałki i czysty parownik. Wymiana przed każdym zalaniem może być zbyt kosztowna, więc powinno wystarczyć nawet zwykłe wypłukanie wszystkiego w ciepłej wodzie, a później dokładne osuszenie. Jeśli korzystasz z parownika RDA wymiana powinna być prosta i niedroga.

8. Przechowuj liquidy w odpowiednim miejscu

Odpowiednie przechowywanie płynów to podstawa. Trzymaj je z dala od światła, potencjalnych źródeł ciepła oraz ograniczaj ich kontakt z powietrzem.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o