Podstawy (W&P)

Jak wydłużyć życie baterii do e-papierosa?


Wielu e-palaczy zastanawia się jak wygląda wytrzymałość baterii w papierosie elektronicznym i czy zawczasu warto zaopatrzyć się w zapasowy akumulatorek. W rzeczywistości trudno jest jednoznacznie określić jej żywotność, ponieważ zależy ona od kilku istotnych czynników.

Od czego zależy żywotność baterii?

  • Producenta i pojemności baterii
  • Sposobu korzystania z urządzenia
  • Sposobu ładowania i obsługi akumulatorka
  • Wyboru odpowiedniego napięcia dopasowanego do clearomizera w przypadku baterii posiadających możliwość regulacji

Dla przykładu, akumulatorek posłuży dłużej osobie stosującej krótsze pociągnięcia niż tej zaciągającej się nieustannie przez kilkanaście sekund.

Co zrobić, by bateria działała jak najdłużej?

1. Używaj jej regularnie

Większość baterii jest przeznaczonych do systematycznego użytkowania i kilkunastodniowe przerwy w pracy mogą negatywnie wpływać na ich kondycję.

2. Unikaj całkowitego rozładowania

Staraj się regularnie ładować baterię i nie dopuszczaj do jej kompletnego rozładowania. To szkodzi jej o wiele bardziej niż częściowe doładowywanie.

3. Przechowuj ją w bezpiecznym miejscu

Akumulatorek powinien być przechowywany z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Szczególnie negatywnie na jego kondycje wpływają wysokie temperatury i działanie promieni słonecznych. Dodatkowo jeśli zamierzasz schować go na dłużej to upewnij się wcześniej, że jest w pełni naładowany.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup specjalnego pokrowca lub etui dopasowanego do twojego papierosa elektronicznego. W ten sposób unikniesz również większości przypadkowych uszkodzeń urządzenia.

4. Wyłącz i zablokuj baterię, gdy z niej nie korzystasz

Odpowiednie zabezpieczenie baterii pozwoli uniknąć ci jej przypadkowego uruchomienia i rozładowania. To bardzo ważne, gdy np. podróżujesz ze swoim e-papierosem.

5. Naładuj do pełna baterię po zakupie

Po kupnie e-papierosa lub pojedynczej baterii, jeszcze przed pierwszym użyciem naładuj akumulatorek do pełna. Zapewni to ci odpowiedni komfort e-palenia i pozytywnie wpłynie na kondycję baterii.

6. Zadbaj o gwint baterii

Regularnie czyść gwint baterii, który wkręcasz do clearomizera za pomocą wilgotnego kawałka materiału lub wacika. Po wyczyszczeniu dokładnie osusz akumulatorek zanim ponownie go użyjesz. Ta prosta czynność powinna zapewnić odpowiednią współpracę parownika z baterią.