Podstawy (W&P)

Jak zmienić grafikę w DNA200? – poradnik


E-papierosy i ich możliwości nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. Dziś pokażę wam jak edytować grafikę w systemie, na którym pracuje wasz elektroniczny papieros. Oczywiście jak tylko się dowiedziałem o tym, że w DNA200 jest taka możliwość to od razu zacząłem weryfikować czy to prawda. Okazało się, że jest to możliwe i dodatkowo nie jest to trudny zabieg.

Tak wiem, że DNA200 nie jest to tani sprzęt, jednak po dłuższym czasie jego wygląd może się znudzić, a modyfikowanie wizualne boxów jest ostatnio bardzo na topie. Oczywiście po przebrnięciu przez setki wątków na różnych forach postanowiłem sam to przetestować. W tym celu zadzwoniłem do znajomego, mającego ten mocny kombajn w swojej stajni ( ja niestety się jeszcze go nie dorobiłem, ale kto wie, może kiedyś?).

Przygotowanie grafiki

Grafikę można przygotować samodzielnie lub skorzystać z gotowych plików dostępnych w internecie. Jeśli masz gotowca to poniżej znajdziesz instrukcję ich wrzucania.

KROK 1

W pierwszej kolejności otwieramy nasze podstawowe narzędzie pracy, które towarzyszy nam od dziecka, czyli Paint i wybieramy opcję rozmiaru i pochylenia. Jeśli potrafisz to oczywiście możesz skorzystać z bardziej profesjonalnych programów takich jak np. Adobe Photoshop.

KROK 2

Następnym krokiem jest ustawienie poprawnych parametrów, czyli szerokość: 128 pikseli, a wysokość: 32 piksele.

rodzielczosc dna200

KROK 3

Powiększmy swoje pole robocze do wygodnych dla nas rozmiarów. Wybieramy narzędzie wypełnienia farbą i wszystko przemalowujemy na czarno.

KROK 4

Wybieramy pole tekstowe dla odpowiednich wymiarów, kolor podstawowy biały i piszemy to, co nam się tylko podoba i jaką czcionką chcemy. Pamiętajmy jednak o zachowaniu estetyki i o tym, że napis nie będzie w idealnej jakości, więc im więcej naskrobiemy i ustawimy mniejsze litery, tym nasz napis będzie mniej czytelny.

Pamiętaj, że tekst lub obrazek musi być BIAŁY na CZARNYM TLE.

KROK 5

Na koniec zabawy w programie dla profesjonalnych grafików komputerowych, zapisujemy nasze dzieło w formacie .PNG.

Jak wgrać przygotowaną grafikę?

KROK 1

Otwieramy program Escribe (dostępny tylko na Windowsa) i podłączamy nasz sprzęcik do komputera. Znajdujemy sekcję THEME, gdzie widoczne są grafiki przyporządkowane do konkretnych komunikatów.

wrzucanie grafiki do DNA200

KROK 2

Wklepujemy nasz plik w dowolne miejsce (zamiast wybranego komunikatu).

e-papieros

KROK 3

Sprawdzamy czy nasza grafika została wgrana.

e-palenie

KROK 4

Ostatnim krokiem jest zapisanie wszystkich zmian przyciskiem UPLOAD SETTINGS TO DEVICE.

wgrywanie grafiki do e-papierosa

Po całym zabiegu możemy być dumnymi posiadaczami ciekawego DNA200. Nic trudnego prawda?Zapraszam wszystkich posiadaczy DNA200 do zabawy z tym sprzętem.