Porady Bimbrownicze

Jak zrobić własny liquid?


Skoro pokazaliśmy wam jak korzystać z elektronicznego papierosa i rozwiązać większość problemów, które mogą was spotkać podczas e-palenia to przyszedł czas na coś związanego z liquidami. Dlaczego warto zainteresować się samodzielnym przygotowywaniem liquidu? Jest to z pewnością jeszcze większa oszczędność oraz satysfakcja z tego, że chmurzymy płyny naszej własnej produkcji. Bazując na własnych doświadczeniach mogę wam powiedzieć, że nie ma lepszego uczucia.

e-liquid do e-papierosaCo będzie nam potrzebne?

Przede wszystkim potrzebujemy pustych i czystych buteleczek. Na początek najlepsze będą takie o pojemności 10 mililitrów. Musimy zaopatrzyć się również w nową strzykawkę – przy okazji kupmy na wszelki wypadek igłę, ponieważ nie wiadomo czy nie przyda się podczas odmierzania aromatu. Jest wiele szkół mieszania, ale ja opiszę wam tę, z której sam korzystam bo jest bardzo prosta i wygodna.

Lista najważniejszych rzeczy:

– aromat o ulubionym smaku

– baza 36 mg nikotyny

– gliceryna – czysta i dobra gliceryna jest dostępna we wszystkich sklepach dla waperów i kosztuje naprawdę niewiele

– glikol (również dostępny w sklepach dla waperów)

– buteleczki 10ml

– strzykawki (najlepiej z przedziałem 0,1ml)

Na wszystko wydamy naprawdę małe pieniądze, a w zamian dostaniemy dużo płynu. Takiego aromatu wystarczy średnio na około 100 ml gotowego liquidu, a najdroższa w tym przypadku jest baza nikotynowa.

Krok po kroku?liquid

Najlepiej jest kupić bazę o zawartości 70 mililitrów glikolu i 30 mililitrów gliceryny na 100 mililitrów bazy. Płyn nie będzie zbyt gęsty, a nasze parowniki nie będą miały później problemów z transportem przygotowanego liquidu do grzałki. Gliceryna jest bardzo gęsta, ale im jest jej więcej, tym nasza chmura jest większa. Natomiast glikol służy jako rozcieńczacz dla naszego płynu.

Następnie w takich samych proporcjach wymieszajmy nasz glikol z gliceryną i rozcieńczajmy bazę. Jeśli dodamy 10 mililitrów mieszanki o zerowym stężeniu nikony do bazy 36mg  to otrzymamy bazę o zawartości 18 mg nikotyny i tak dalej.

Następnie sprawdźmy opinie o wybranych przez nas aromatach. Jedne potrzebują do pełnej mocy 15 kropel na 10 ml bazy, a innym wystarczy tylko 5 kropel.

Po sporządzeniu płynu o odpowiednich proporcjach należy energicznie potrząsnąć buteleczką – tak, by składniki odpowiednio się wymieszały.

Później pozostaje już tylko trzymanie przez kilka dni liquidu w ciemnym miejscu. Nasza mieszanka musi  „dojść” – wydaje się to absurdalne, lecz naprawdę płyny zupełnie inaczej smakują na początku po wymieszaniu, a inaczej po tych kilku dniach.

Na koniec zostaje nam już tylko się cieszyć płynem zrobionym przez nas.Często wychodzi dużo lepiej od seryjnych produktów. Oczywiście zachowajmy ostrożność i zawsze myjmy ręce przed i po wszystkich działaniach. Powodzenia!