plusy i minusy e-palenia Podstawy (W&P)

Jakie są zalety oraz wady e-papierosa?


Na temat elektronicznych papierosów mówi się coraz więcej. Rynek zalewają kolejne produkty oraz akcesoria. Pomimo tego wiele osób w dalszym ciągu nie wie za wiele na ich temat. Z tego powodu pojawia się dużo mitów oraz przypuszczeń. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat e-palenia i samemu wyrobić sobie opinię na temat nowej formy palenia. E-papieros posiada zarówno wady, jak i zalety. Każdy powinien samemu je przeanalizować, by stwierdzić czy rzeczywiście warto zainteresować się elektronicznym paleniem.

Przekonaj się jakie mogą być plusy oraz minusy e-palenia:

Zalety elektronicznego palenia:

  • W e-papierosie nie dochodzi do żadnych procesów spalania. Użytkownik nie musi wdychać szkodliwych substancji smolistych. Pozwala to zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory układu oddechowego oraz przekłada się na brak kaszlu i problemów z wydolnością. W przeciwieństwie do zwyczajnego palenia, e-papieros nie pogarsza smaku oraz węchu.
  • Mgiełka wydzielana przez papierosa elektronicznego jest praktycznie bezwonna. Oznacza to, że po Twoim paleniu nie zostaje żaden ślad pod postacią przesiąkniętych dymem ubrań.
  • E-palenie jest całkowicie bezpieczne dla otoczenia. Nie narażasz swoich bliskich, współpracowników, rodziny i przyjaciół na konieczność biernego palenia. Mgiełka z e-papierosa nie posiada zapachu oraz trujących substancji.
  • Para z e-papierosa nie zawiera żadnych substancji mogących pogorszyć stan Twoich zębów, cery czy włosów.
  • Papieros elektroniczny może być niezwykle skuteczny podczas rzucania palenia. Za jego pomocą można samemu wybierać odpowiednie dawki nikotyny. Umożliwia to stopniowe zmniejszanie stężenia palonego płynu i łagodzenia objawów odstawienia papierosów.
  • Palenie elektroniczne na dłuższą metę jest o wiele tańsze od tradycyjnych papierosów. Większy wydatek podczas zakupu urządzenia w pełni rekompensuje wydajność oraz niska cena płynów z nikotyną. Obsługa i serwis urządzenia są bardzo proste i tanie.

Wady papierosów elektronicznych:

  • Papierosy elektroniczne zadebiutowały na polskim rynku dopiero kilka lat temu. Wciąż nie wiadomo wszystkiego na ich temat. Niektórzy dystrybutorzy oferują nietrwałe i mało wydajne produkty.
  • Wiele osób przypisuje e-papierosom negatywne cechy zwyczajnego palenia. Z tego powodu e-palacze są często krytykowani za używanie e-papierosów w miejscach publicznych. Brakuje także przepisów szczegółowo określających możliwości wykorzystywania urządzeń oraz ich sprzedaży.
  • Nikotyna, nawet pozbawiona szkodliwych substancji pozostaje niezwykle uzależniająca i szkodząca organizmowi.
  • Badania nad szkodliwością e-palenia trwają dopiero od niedawna. Nie wiemy wszystkiego na temat ich oddziaływania na organizm. Z drugiej strony, dotychczasowe badania medyczne nie wykazały negatywnego wpływu elektronicznych papierosów.