Z E-Fajką na Luzie

Jakim jesteś typem e-palacza?


Środowisko elektronicznych palaczy jest bardzo zróżnicowane. Budują je przedstawiciele praktycznie wszystkich klas społecznych i grup zawodowych. E-papierosy przyjęły się też zarówno w wielkich miastach, jak i malowniczych miejscowościach położonych gdzieś na uboczu.

Niezależnie od tych czynników, każdy kto poznał choć kilku waperów wie, że możemy spokojnie podzielić ich na kilka kategorii. Każda z nich łączy się w jakiś sposób z osobistymi preferencjami, doświadczeniem czy po prostu charakterem. Spójrz na nasze, niekoniecznie poważne zestawienie i pamiętaj, że możesz być mieszanką kilku typów!

1. Początkujący

początkujący

Każdy z nas był przecież kiedyś w tym samym punkcie. Poszukiwanie w internecie informacji i porad dotyczących użytkowania czy wyboru e-papierosa oraz przegląd liquidów to pierwsze kroki większości początkujących. Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami clearomizerów czy grzałek wydają się być na tym etapie jeszcze mało istotne, a najważniejsza jest czysta przyjemność z palenia i fascynacja zakupionym sprzętem. Wraz z rosnącym doświadczeniem szybko przeskakuje się do jednej z następnych kategorii.

2. Waper

waper

Najczęściej spotykany typ. Użytkownicy świadomi już wszystkich zalet i wad swojego sprzętu. Wiedzą jak i dlaczego warto regularnie wymieniać grzałki czy czyścić swojego e-papierosa. Wydaje im się, że znaleźli już urządzenie skrojone do indywidualnych potrzeb i nie rozglądają się raczej za nowościami. Kupują nowego e-papierosa, gdy dotychczasowy skończy swój żywot. Waperzy cenią sobie zazwyczaj proste w obsłudze i funkcjonalne urządzenia, czasami może zaszaleją z kolorem baterii.

3. Majsterkowicz

majsterkowicz

Równie wielką przyjemność co e-palenie, sprawiają mu kolejne modyfikacje sprzętu. Wielki fan różnego rodzaju modów i limitowanych wersji przygotowywanych przez innych zapaleńców. Nawijanie, nakręcanie i przepalone grzałki to jego chleb powszedni. Jeśli z nim/nią mieszkasz to masz chociaż pewność, że wata, szczypce i drut będą zawsze pod ręką.

4. Ekspert

ekspert

Doświadczeni waperzy, a zarazem stali bywalcy forów internetowych. Zawsze chętni do podzielenia się swoją wiedzą, ale trzeba uważać bo bywają czasem uszczypliwi – szczególnie jeśli jesteś początkującym. Można spokojnie polegać na ich opiniach, ale musisz pamiętać, że dla nich zawsze najważniejszym kryterium będą właściwości i cena danego sprzętu. Jeśli szukasz po prostu czegoś ładnego to pogadaj lepiej z dandysem.

5. Dandys

dandys

Z pewnością zauważy, że twój kolor paznokci nie pasuje do e-papierosa. Nie wspominaj przy nim, że twoje urządzenie służy tylko do wapowania, a czarna, matowa bateria to przejaw „klasycznej elegancji”. Dandys jest miłośnikiem zaskakujących wzorów oraz kombinacji kolorów clearomizerów i baterii.

6. Kaznodzieja

kaznodzieja

Lepiej nie zabieraj go ze sobą do znajomych palących klasyczne papierosy. Kaznodzieja nie przepuści żadnej okazji do nawracania i jest przekonany, że e-papierosy mogą naprawdę zmienić świat na lepsze. Lubi powtarzać historie o swojej przemianie, zna wszystkie choroby spowodowane paleniem tytoniu i wie ile już zaoszczędził pieniędzy od czasu rzucenia zwykłych papierosów. Tego ostatniego jednak wcale po nim nie widać.

7. Mieszacz

mieszacz

Spróbował już każdego rodzaju i marki liquidu, ale nie znalazł jeszcze tego co by mu odpowiadało. Mieszacz przygotowuje sam własne płyny i chętnie dzieli się swoimi recepturami. Trzeba przyznać, że jego kombinacje smakowe są często lepsze od tych sklepowych. Po cichu marzy o stworzeniu smaku, który trafi kiedyś do masowej produkcji.

8. Działacz

działacz

Zaangażowany we wszystkie inicjatywy związane z propagowaniem elektronicznego palenia. Posiada dużą wiedzę na temat urządzeń oraz przepisów dotyczących e-papierosów. W wielu przypadkach prowadzi własnego bloga lub stronę, na której zagrzewa innych waperów do boju o swoje prawa i relacjonuje wszystkie wydarzenia z pola bitwy.