Vape-Wiadomości

JUUL ripostuje krytykę reklamami zachęcających do zaprzestania palenia


JUUL Labs występuje przeciwko krytyce swoich produktów. Ma potężną broń, by to robić. Są nią wyniki, świadczące o mniejszej szkodliwości dla zdrowia.

To odważne posunięcie dla firmy z San Francisco, podjęte w celu przeciwdziałania krytykom oskarżającym, że marka jest skierowana do nieletnich użytkowników, którzy pragną dostarczać sobie nikotyny. JUUL promuje historię trzech byłych palaczy w wieku od 37 do 54 lat, by pokazać, że marka pragnie służyć dorosłym osobom, którym zależy na tym, by rzucić palenie. Firma jest gotowa udowodnić, że jej produkty mają właśnie takie zastosowanie. Jest w stanie to potwierdzić dzięki osiąganym wynikom.

Widzimy jednak, że JUUL kroczy po niebezpiecznym terenie udzielając się w mediach takich jak telewizja czy radio. Tradycyjne firmy tytoniowe od lat siedemdziesiątych nie mogą reklamować się za pośrednictwem radia i telewizji. FDA może po prostu zdecydować, że produkty do wapowania nie różnią się od tradycyjnych wyrobów tytoniowych, co sprawi, że zaczną je obejmować takie same zasady. Nie będzie się wtedy liczyć, czy korzystanie z produktów oferowanych przez JUUL ma pozytywne efekty czy też nie.

Niektórzy mogą także mieć zarzuty do JUUL, ponieważ Altria jest teraz 35 procentowym interesariuszem. Obie firmy zmówiły się, aby Big Tobacco powrócił na ekrany telewizyjne jakby tylnymi drzwiami.

Podejmując tę kampanię, JUUL pokazuje, że dzięki nowemu sprzymierzeńcu, Altrii, jest wystarczająco silne, by podjąć ryzykowne ruchy, służące obronieniu swojej misji szerzenia produktów do wapowania przed skutkami, jakich doznała w wyniku niezamierzonych, a wręcz nieuchronnych konsekwencji, jakich dostarcza używanie wyrobów z nikotyną przez nieletnich. Tacy użytkownicy stanowią poważny problem, ponieważ prawo wyraźnie określa, że nie mogą oni korzystać z tego rodzaju wyrobów.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o