Vape-Wiadomości

JUUL udowodnił, że firma jest całkowicie wciągająca dla inwestorów


Niecały rok po wyodrębnieniu z Pax Labs, JUUL Labs zajął pierwsze miejsce w rankingu każdego producenta w branży vapingu, a dzięki inwestycjom wyceniany jest teraz na 15 miliardów dolarów. Czołowy lider branży vaping przyspieszył do swojej wyceny szybciej niż Facebook, Snap lub Twitter, a firma badawcza Pitchbook, zajmująca się badaniem private equity, wyznaczała tempo wzrostu na poziomie 300% rocznie.

 

 

Kontrolując 72% rynku produktów do wapowania, JUUL ma wygenerować 940 milionów dolarów przychodu w samym 2018 roku.

Pomimo tego, że wiele firm inwestycyjnych przestrzega zasad przeciwko inwestowaniu w branżę produktów takich jak tytoń, alkohol czy broń palna (przypuszczalnie inwestowanie w firmy farmaceutyczne produkujące opioidy nie jest sprzeczne z tym pomysłem), JUUL Labs zdołał zabezpieczyć 2 miliardy dolarów w inwestycjach od takich firm typu private equity, jak Tiger Global Management, Fidelity Investments i Evolution Corporate Advisors.

Odwołanie nie jest trudne do zrozumienia: podczas gdy tradycyjne palenie w oparciu o spalanie tytoniu prowadzi do około 480.000 zgonów dorosłych w Stanach Zjednoczonych każdego roku, brytyjska Royal College of Physicians odkryła, że produkty do wapowania są o około 95% mniej szkodliwe. Public Health England i brytyjska NHS chcą aktywnie promować vaping jako strategię na rzecz ograniczenia palenia tytoniu. Inwestorzy dostrzegają potencjał rynkowy nie tylko mniej szkodliwej alternatywy dla palenia tytoniu, ale także jako inwestycję w złoto, które do niedawna pozostawało całkowicie niewykorzystane.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o