Vape-Wiadomości

Juul uruchamia urządzenie, które może wykrywać wiek użytkowników


Renomowany producent e-papierosów Juul Labs Inc, wprowadzi na rynek nowe urządzenie z wbudowanym systemem Bluetooth, który jest w stanie wykryć wiek użytkowników.

Sprzedaż przeprojektowanego Juul ma zostać uruchomiona w niektórych krajach Europy Zachodniej i Izraelu. Pierwotnie zaprojektowano go tak, aby był w stanie śledzić dawne spożycie nikotyny u palaczy. Jednak dyrektor generalny Kevin Burns powiedział, że będzie również w stanie zweryfikować wiek użytkownika, aby zapobiec użyciu urządzenia przez nieletnich.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Juul vape pen znalazło się w centrum uwagi, ponieważ byliśmy bombardowani alarmującymi medialnymi nagłówkami, mówiącymi, że elegancki e-papieros, który wygląda jak USB, najwyraźniej uzależnia całkowicie nowe pokolenie od nikotyny.

 

 

Dążenie do zdobycia wiarygodności

W odpowiedzi Juul Labs ogłosiło, że wyda 30 milionów dolarów na wsparcie inicjatyw państwowych i federalnych mających na celu podniesienie minimalnego wieku zakupu wyrobów tytoniowych oraz na badania nad tym, jak zapobiegać dostępowi młodzieży do tego rodzaju produktów.

Ten system śledzenia wieku jest najnowszym z serii środków, które firma wdraża w celu złagodzenia negatywnych reakcji. W czerwcu ubiegłego roku firma z San Francisco oświadczyła, że zaprzestanie promowania swoich produktów w Internecie. Zamiast reklamować swoje urządzenia, będzie promować urządzenia jako narzędzia zaprzestania palenia, wykorzystując zdjęcia byłych palaczy, którzy przeszli z palenia na waping używając urządzeń Juul.

Jak powiedział Kevin Burns: „Nie jesteśmy marką lifestylową, jesteśmy producentem funkcjonalnych rozwiązań. Nie chcemy, żeby produkt wydawał się fajny.”

Po tym ogłoszeniu, w zeszłym miesiącu, Juul Labs ogłosiło, że będzie sprzedawać kapsułki z obniżoną zawartością nikotyny, które powinny pomóc waperom zmniejszyć poziom nikotyny w organizmie. W obecnej formie pojedyncza kapsułka Juul zawiera około 5% nikotyny. Nowe kapsułki zredukowanej nikotyny będą zawierać około 3%, co stanowi redukcję o 40%.

„Mamy nadzieję, że dostępność różnych mocnych substancji nikotynowych nadal umożliwi dorosłym palaczom odkrywanie tego, co jest dla nich najlepsze” – powiedział Kevin Burns.

Juul Labs chce, aby ich urządzenie było uważane za funkcjonalne, a nie za „fajne”.

Nowe urządzenie do wykrywania wieku jest również uruchamiane do sprzedaży w związku z wieloma procesami sądowymi ze strony użytkowników, którzy twierdzą, że podczas gdy producent e-cigów wprowadza na rynek swoje urządzenie jako bezpieczniejszą alternatywę, Juul zawiera w rzeczywistości silniejsze dawki nikotyny niż zwykłe papierosy, co prowadzi do pogorszenia ich uzależnienia od nikotyny.

Jednak, jak pisaliśmy wyżej, Juul Labs Inc. dokłada wszelkich starań, aby dowieść wiarygodności firmy.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o