Wiedza & Porady

JUUL wprowadza kolejne zmiany na polecenie FDA


Niedługo po decyzji podjętej przez JUUL, na mocy której zawieszona zostaje sprzedaż smakowych liquidów firmy na terenie całych Stanów, w społeczności waperskiej pojawiły się plotki dotyczące tego, jakoby miałby być to jedynie czubek góry lodowej. Nietrudno się im dziwić, ponieważ kroki, które firma podjęła, aby móc zaspokoić oczekiwania FDA, są dość radykalne – jej produkty znikną z półek 90 000 sklepów na terenie Stanów. Dotyczy to smaków takich jak mango, owoce, krem lub ogórek.

Na smakach się nie kończy

Oprócz wycofania swoich smakowych produktów ze sprzedaży, JUUL Labs usunie też swoje konta na mediach społecznościowych. W dalszym ciągu firma utrzymuje jednak, że 99% reklam ich produktów, które wyświetlane są na Facebooku i tym podobnych, pochodzą tak naprawdę od firm trzecich. Dlatego też JUUL ma zamiar podjąć wszystkie możliwe kroki, aby móc usuwać takie reklamy, ponieważ mogą one przykuć uwagę osób nieletnich.

 

 

Produkty tego producenta w dalszym ciągu będzie można nabyć drogą sieciową, lecz ogólny proces zakupów będzie teraz przykładać większą wagę do potwierdzenia wieku kupującego. Potencjalny klient musi zatem podać swoje pełne imię, datę urodzenia, stały adres zamieszkania oraz ostatnie cyfry swojego numeru PESEL.

Na tym jednak weryfikacja się nie skończy. JUUL zamierza bowiem wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia (i to w kilka tygodni), polegające na potwierdzeniu wieku kupującego poprzez sprawdzenie numeru telefonu, na który zostanie wysłany kod. Za jego pomocą użytkownik tworzy konto i kartę identyfikacyjną ze zdęciem. Podczas zakupów, będziemy musieli podesłać też zdjęcie swojej twarzy w celu porównania, czy osoba na identyfikatorze to faktycznie my.

I chociaż miętowe i mentolowe pody JUUL dalej można nabyć w sklepach stacjonarnych, FDA zamierza podobno zakazać sprzedaży tych drugich. Sprawi to, ze zniknęłyby produkty takie jak Salem czy Kool. Zwłaszcza, że FDA już zakazało sprzedaży papierosów mentolowych. Jedno jest pewne – wapowanie w Stanach z miesiąca na miesiąc stopniowo staje się coraz bardziej problematyczne.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o