Vape-Wiadomości

JUUL wymyśla nowy sposób na walkę z wapowaniem u nieletnich


FDA nie zwalnia tempa. W końcu jak już mamy zamiar dokopać jednemu z najszybciej rozwijających się rynków w Stanach, jednocześnie karmiąc społeczeństwo kłamstwami na temat szkodliwości wapowania i tego, że jest ono gorsze od palenia zwykłego, to nie ma się co zbytnio oszczędzać. Na celowniku organizacji znalazło się już pięciu największych producentów artykułów do vape’u – JUUL, Vuse, MarkTen XL, Blu i Logic 60.

Nowy pomysł JUUL na walkę z wapowaniem przez nieletnich

JUUL Labs nie ma ostatnio łatwego życia. Chociaż ich produkty mogą się pochwalić naprawdę dobrą opinią konsumentów, są też one bardzo popularne pośród amerykańskich nastolatków. Z tego też powodu, na firmę spadają gromy, chociaż ciężko jest tu winić samego producenta, który nie ma kontroli nad tym, do kogo ostatecznie trafiają jego produkty.

 

 

JUUL zamierza to jednak zmienić. Nowy pomysł firmy obejmuje wprowadzenie obowiązkowej aplikacji na smartfony, która identyfikuje wiek użytkownika i, jeśli osoba jest nieletnia, automatycznie wyłącza przyrząd do vape’u. Idea już spodobała się samemu FDA. Zdaniem przewodniczącego Gottlieba, każda nowa strategia, mająca na celu odciągnąć młodych ludzi od e-papierosów, jest dobra i warta omówienia. Zwłaszcza, że pomysł JUUL jest dużo tańszym i przystępniejszym rozwiązaniem, niż czytnik linii papilarnych, bądź skaner źrenicy.

Pozostaje więc pytanie – czy taki pomysł się przyjmie? Osobiście nie widzę tu przeciwwskazań, chociaż, znając spryt młodych ludzi, pewnie i to nie powstrzyma ich przed juuleniem w szkolnym kiblu. Ciekawe tylko, czy nie odbije się to przypadkiem ponownie na reputacji samego producenta…


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o