Vape-Wiadomości

Kampania Switch2vaping rozpoczyna się w Australii


Mirage News donosi, że kampania „Switch2vaping” rozpoczęła się w Australii.

Zbiera ona dorosłych palaczy, którzy nie mogą lub nie chcą rzucić palenia. Zachęca, aby przestawić się na vaping, ponieważ jest znacznie mniej szkodliwy dla zdrowia niż palenie tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

Przesłanie to pojawia się w czasie, gdy dane z najnowszego Narodowego Badania Zdrowia potwierdzają, że wskaźnik palenia w ostatnich trzech latach nie zmienił się zbytnio.

Według Conjoint Associate Professor Colin Mendelsohn, prezesa Australijskiego Stowarzyszenia Redukcji Szkód Tytoniu (ATHRA), nadszedł czas, aby wypróbować nowe podejścia i edukować australijskich palaczy o korzyściach zdrowotnych i finansowych wynikających z przejścia na vaping.

„Jeśli osoby, które obecnie palą tradycyjne papierosy, nie mogą lub nie chcą rzucić palenia, mogą dokonać przejścia na vaping. Będą czuć się lepiej, zaoszczędzą dużo pieniędzy i przestaną narazić się na znacznie większe szkody zdrowotne jakie powoduje palenie tradycyjnych papierosów” – powiedział dr Mendelsohn.

„Vaping jest najpopularniejszą pomocą w rzucaniu palenia w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Pomógł milionom palaczy rzucić palenie. Ta opcja powinna być również dostępna dla palaczy w Australii” – powiedział dr Mendelsohn. „Vaping nie jest wolny od ryzyka, ale naukowcy zgadzają się, że jest on znacznie mniej szkodliwy niż palenie tradycyjnych papierosów”.

 

 

Według raportu brytyjskiego Royal College of Physicians z 2016 roku: „Zagrożenie dla zdrowia wynikające z długotrwałego wapowania dostępnych obecnie e-papierosów prawdopodobnie nie przekroczy nawet 5% szkody wynikającej z palenia tytoniu”.

Australia jest jednym z krajów o najbardziej zaostrzonych przepisach dotyczących wapowania. Różnią się one w zależności od stanu. Musimy powiedzieć, że w Australii jest zasadniczo nielegalne stosowanie nikotyny bez recepty lekarskiej”.

Dyrektor ATHRA, Joe Kosterich, mówi, że jest to poważna przeszkoda dla palaczy, którzy mają dostęp do zdecydowanie mniej szkodliwej alternatywy dla tradycyjnych papierosów.

„Dostęp do vapingu w Australii jest oczywiście trudniejszy niż w innych podobnych krajach. Mimo to palacze, którzy chcą przejść na vaping, nadal mają dostęp do legalnych dróg. Kampania ta będzie edukować palaczy, którzy nie mogą lub nie chcą rzucić palenia o tym, jak legalnie przejść na vaping w Australii” – powiedział Dr Kosterich.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o