Zestawy (EGO)

Kangertech Evod Mega – doskonały na początek


Jakość 89%
Smak 90%
Bateria 90%
Wydajność 89%
Krótkie podsumowanie

Zestaw, który można polecić wszystkim początkującym i średnio-zaawansowanym. Sporo przydatnych funkcji, które sprawią, że poznawanie elektronicznego palenia będzie naprawdę przyjemne.

Wynik 89%
Oceny czytelników
65 głosy
46

Kangertech to marka, którą znają chyba wszyscy waperzy. Słynie ze stosunkowo niedrogich produktów i naprawdę zadowalającej jakości. W ich ofercie znajdziemy sporo modeli oraz akcesoriów dla różnych typów użytkowników. Zapewniają oni sprzęt zarówno dla zaawansowanych waperów, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w świecie elektronicznego palenia. Dziś przyjrzymy się produktowi, który należy raczej do tej drugiej kategorii, a jest nim Evod Mega.

Sprzęt dla początkujących

Za zestaw trzeba zapłacić około 130 złotych, a w środku znajdziemy akumulator o pojemności 1900 mAh, clearomizer mieszący 2,5 ml płynu oraz ładowarkę micro-USB. Jakby nie patrzeć, jest tu wszystko (oczywiście poza liquidem), co potrzebne do rozpoczęcia elektronicznego palenia.

W porównaniu do poprzedniej generacji tego modelu zauważalnych jest kilka naprawdę dobrych zmian. Otrzymujemy zwiększoną pojemność baterii, dwie grzałki zamiast jednej oraz funkcję Pass-Thru umożliwiającą jednoczesne ładowanie i korzystanie z e-papierosa.

Urządzenie nie daje nam oczywiście możliwości zmiany mocy lub napięcia, ale w tym przypadku są one zupełnie niepotrzebne. Evod Mega jest przecież kierowany do początkujących, szukających sprzętu do nauki e-palenia i alternatywy dla tradycyjnych papierosów. Z tego zadania wywiązuje się naprawdę solidnie. Jest prosty w obsłudze, wytrzymały, ma pojemną baterię oraz zapewnia wyrazisty smak.

Jak to działa?

kangertech clearomzierClearomizer mieści 2,5 ml liquidu, co bez problemu zaspokaja potrzeby większości użytkowników. W zestawie znajdziemy fabryczne grzałki 1,5 Ohm, które można spokojnie zamienić na 1,8 lub nawet 0,8 Ohm. Układ zbiornika i grzałek umożliwia produkcję dosyć pokaźnej chmurki i zapewnia klarowny, naturalny posmak. Podczas testów nie było żadnych problemów z wyciekami, co w tym przedziale cenowym można uznać za spory sukces. Jedynym minusem tego elementu jest system napełniania, który wymaga odpowiedniej precyzji podczas nalewania. Słyszeliśmy też o ludziach, którzy skarżą się na zbyt luźny ustnik, ale nie zanotowaliśmy tego problemu

Bateria 1900 mAh to naprawdę pokaźny zapas energii. Akumulator zapewnia stałe napięcie 3,7V i został wyposażony w dodatkową ochronę przed zbyt nadmiernym naładowaniem. Ogromnym plusem jest wspomniany już wcześniej system Pass-Thru i ładowarka z z wyjściem micro-USB. Zastosowany w baterii gwint 510 sprawia też, że możemy do niej znaleźć jakieś zastępstwo dla naszego clearomziera. Jeśli nasz parownik nam nie przypasuje lub po pewnym czasie będziemy oczekiwali czegoś innego to na rynku znajdziemy ogromną ofertę pasujących modeli. W przypadku baterii możemy się trochę przyczepić do jej rozmiarów. Ze względu na imponującą pojemność wzrosła trochę jej objętość.

kangertech-evod-megaPodsumowanie

Plusy:

  • pojemna i wytrzymała bateria
  • funkcja Pass-Thru (możliwe jest jednoczesne ładowanie i e-palenie)
  • solidna konstrukcja
  • wyrazisty smak
  • prosta obsługa

Minusy:

  • masywna konstrukcja
  • uzupełnianie liquidu wymaga precyzji


Podsumowując, to sprzęt dla wszystkich szukających:

a) solidnego urządzenia na start

b) sprzętu wyróżniającego się w swoim segmencie

c) trochę bardziej zaawansowanego urządzenia, ale nie mających potrzeby samodzielnego kręcenia grzałek lub przeprowadzania modyfikacji

d) wszystkich wymienionych punktów