Z E-Fajką na Luzie

Kartomizery – czy jest jeszcze sens wracania do historii?


Jeśli jesteśmy młodymi waperami to na pewno często zastanawiamy się jak to się wszystko zaczęło. Wtedy zaczynamy szukać informacji dotyczących e-papierosów w internecie. Rozpoczynając poszukiwania znajdziecie całą masę informacji o kartomizerach. W sieci znajduje się dużo wiadomości o ich działaniu i szybko domyślicie się, że zazwyczaj transportowały liquid przy pomocy waty.

Co z jakością?
e-papieros

Niestety z tym bywało różnie i zazwyczaj waperzy denerwowali się, ponieważ smak zostawiał wiele do życzenia, a moc bywała raczej niezauważalna. Do tego kartomizery bardzo często bywały już napełnione liquidami, więc wszyscy zmuszeni byli na korzystanie z małej ilości smaków i mocy.

Czy to nadal ma sens?

Wiele osób które zaczynały swoje przygody na takim sprzęcie, nadal szukają ciekawych rozwiązań, które pozwolą im udoskonalić ten patent i przywrócić tego typu parowniki do łask. Starają się one poprawić przy tym wszystkie ważne czynniki jak moc, smak i chmurkę, jednak te prototypy nie mają już nic wspólnego z wyglądem i działaniem pierwszych kartomizerów. Sam raz miałem przyjemność trzymania podobnego prototypowego parownika i nawet udało mi się go kupić do testów, lecz niestety efekty były raczej mizerne i cały projekt upadł.

elektroniczny papieros

To już jest koniec…

Wszyscy, którym wydaje się, że są jeszcze w stanie ożywić kartomziery lepiej niech porzucą swoje pomysły i zajmą się projektowaniem czegoś naprawdę ciekawego i innowacyjnego. Jednak z drugiej strony gdyby nie tego typu rozwiązanie, na pewno dużo dłużej zajęłoby odkrywanie patentów na korzystanie z waty bawełnianej w dripperach i innego rodzaju parowników, które nie zostały przystosowane i stworzone do tego celu.

Gdzie możemy znaleźć ślady kartomizerów?

Praktycznie w każdym współczesnym parowniku jest używana wata. Sam używam jej dosłownie we wszystkim, nawet w podstawowych cleromizerach dodawanych do zwykłych baterii. Wystarczy jedynie dobrze dobrać ilość waty i uformować ją w odpowiedni sposób. Dlatego można uznać, że były one bardzo potrzebne do dalszej ewolucji elektronicznych papierosów i dzięki nim cały ten rynek bardzo szybko i sprawnie ruszył do przodu. Jednak nie powinno się już wracać do nich, chyba, że chcemy zobaczyć z czym musieli borykać się waperzy jeszcze 4 lata temu i jak bardzo utrudniało im to życie, ponieważ gdy kończył się liquid w parowniku, nikt nie mógł go dolać…