Vape-Wiadomości

Koszty i korzyści z vape’u dla szkockich więźniów


Scottish Prisoner Service jest gotowa wydać 150.000 funtów na zestawy startowe do wapowania dla więźniów do kwietnia 2019 roku, po czym więźniowie będą musieli nabyć własne zestawy.

Każdy zestaw kosztuje około 14 euro i zawiera baterię, ładowarkę i trzy naboje e-liquidu. Podczas gdy Scottish Prisoner Service twierdzi, że nakłady na zestawy zmniejszą długoterminowe koszty związane z potrzebami zdrowotnymi więźniów i personelu, niektórzy z nich zastanawiają się, czy poniesienie takich kosztów jest warte potencjalnych korzyści płynących z dokonania takich zakupów.

 

 

Zdaniem rzecznika Scottish Prisoner Service, Toma Foxa:

„To bardzo pozytywny krok dla dobrego samopoczucia ludzi pod naszą opieką i tych, którzy pracują dla nas. Myślę, że to dobrze wydane pieniądze. Korzyści zdrowotne dla naszych pracowników i naszych podopiecznych znacznie przewyższają wszelkie początkowe koszty, jakie musimy ponieść decydując się na wprowadzenie programu”.

Program dostarczania produktów do wapowania szkockim więźniom, którzy wcześniej palili tradycyjne papierosy, jest zgodny z zakazem palenia w zakładach karnych w tym kraju. Choć niektórzy mogą wątpić w korzyści płynące z programu vaping, niewielu wątpi w korzyści wynikające z zakazu palenia – podobno jakość powietrza w szkockich zakładach karnych wzrosła o 80%.

Niektórzy utrzymują również, że zestawy do wapowania łagodzą nastroje byłych palaczy, zapobiegając wzrostowi brutalnych sprzeczek spowodowanych przez więźniów, którzy kończą z nałogiem nikotynowym.

Według jednej z więźniarek w HMP Edinburgh:

“Nie było żadnych problemów ani niczego takiego, odkąd pojawił się zakaz palenia mimo, ze można było ich oczekiwać. To dzięki temu, że mieliśmy produkty do wapowania”.

Program ma stać się samowystarczalny, począwszy od kwietnia.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o