Z E-Fajką na Luzie

Leonardo DiCaprio krytykowany za e-papierosa na gali


Leonardo DiCaprio podczas sobotniej gali rozdania nagród SAG (Screen Actors Guild) raczej nie krył się ze swoim e-papierosem.

Temat ten nie umknął oczywiście kilku osobom i organizacjom, które mają się za ważne. Całą akcję nakręciła chyba najbardziej American Lung Association, która zajmuje się edukacją w zakresie chorób płuc. Wrzucili na swojego Twittera krótki komentarz oraz link do artykułu o e-papierosach. Nie trzeba chyba dodawać, że nie prezentował on pozytywów wapowania. Nazwisko znanego aktora oczywiście się nie pojawiło, ale raczej nie jest trudno domyślić się o kogo chodzi.

“Widzieliście kogoś z e-papierosem na gali SAG Awards w sobotnią noc? Sprawdźcie czym to może grozić dla zdrowia” – skomentowali.

Sprawę szybko podchwyciły inne media, co prawda w większości te plotkarskie, ale temat żyje swoim życiem. Warto dodać, że zgodnie z prawem Los Angeles, zakazane jest używanie e-papierosów w miejscach publicznych, takich jak restauracje czy bary. Zakaz ten nie obejmuje jednak miejsc takich, jak Shrine Auditorium, gdzie odbywała się gala SAG Awards 2016.

W związku z całym zamieszaniem, coraz więcej osób zastanawia się, czy Leo wyciągnie swojego e-papierosa na gali rozdania Oscarów. Niewykluczone, że prędzej sięgnie po niego niż wyciągnie rękę po upragnioną statuetkę.