E-Liquidy

Liquid Boge Cherry 11mg


Smak 15%
Wydajność 65%
Wyrazistość aromatu 35%
Jakość 25%
Cena-jakość 10%
Krótkie podsumowanie

Wynik 30%
Oceny czytelników
0 głosy
0

[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″ el_class=”tekst-prawa-ocena”][vc_column_text]

Liquidy Boge są już chyba legendarne i bardzo dobrze znane każdemu waperowi. Firma istnieje na polskim rynku właściwie od zawsze i cieszy się z reguły dobrymi opiniami. Ze względu na swoją renomę i stosunek jakości do ceny, kiedyś była bardzo często podrabiana. Zdarzało się, że ludzie sprzedawali na portalach aukcyjnych jak Allegro lub OLX, płyny wytworzone samodzielnie w domu lub tanie podróbki z Chin, na których zazwyczaj nie było nawet składu. Oficjalnie firma aktualnie sprzedaje swoje płyny w butelkach 10,20 i 30 mililitrowych, a cena za 10ml to niecałe 5 złotych, więc jest to niewątpliwie świetna alternatywa dla osób chcących trochę zaoszczędzić.

Ja szczerze muszę się przyznać, że dopiero tydzień temu miałem pierwszą styczność z tą marką i niestety było to bardzo przykre spotkanie. Nie wiem czy trafiłem na jakiś słaby model, czy raczej na podróbkę. Produkt nie był zamówiony przeze mnie na portalu aukcyjnym, tylko w normalnym lubelskim sklepie stacjonarnym, który oferuje zawsze sprawdzone produkty. Cena już na wstępie była absurdalna, ponieważ zapłaciłem 10 złotych za 10 mililitrową buteleczkę płynu, gdzie zazwyczaj we wszystkich innych sklepach ten sam produkt oferowany jest za około 5 złotych.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Wybrałem Cherry, czyli dobrze znaną i lubianą wszystkim wisienkę, moc raczej średnia bo tylko 11mg nikotyny. Jako, że jestem fanem owocowych liquidów i raczej nie przepadam za tytoniowymi smakami to naturalnie nie doniosłem swojej buteleczki do domu i zmuszony byłem ją otworzyć i chociaż powąchać. Zapach dość dziwny, nieprzypominający wiśni w żaden sposób. Pierwsza moja myśl była taka, by nie oceniać książki po okładce, więc podszedłem do tematu bardzo spokojnie.

Gdy już wróciłem do domu – w końcu postanowiłem spróbować nowego nabytku. Usiadłem, nakręciłem nową grzałkę oraz knot w swoim dripperku (polecam ten zabieg, ponieważ na pewno nie odczujemy przykrych smaków i zapachów, które powstały w wyniku połączenia się liquidów). Ok, zakraplamy i łapiemy pierwszą chmurkę. Tu pojawiają się pierwsze obawy, ponieważ liquid nie ma nic wspólnego z wiśnią. Smak średni, raczej mało wyraźny i na pewno nie do zidentyfikowania, a na pewno nie przeze mnie. Chmura średnia, może nie robiła wrażenia, ale widziałem już gorsze. Zapach pary? Obrzydliwy, nie dałem rady wysiedzieć w pomieszczeniu w którym sam wapowałem. Co z mocą? Tutaj nie mam zastrzeżeń, wszystko odpowiednio na swoim miejscu.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”0″ images=”824″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”345×345″][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Nie można się natomiast przyczepić do takich szczegółów jak klarowność, aczkolwiek kolor ma różowo-słomkowy, co rzadko się zdarza przy płynach o smaku wiśniowym, zazwyczaj są bezbarwne. Na opakowaniu znajdują się klasycznie ostrzeżenia, skład i zawartość nikotyny, czyli nic nowego. Płyn składa się z 25% gliceryny i 72-75% glikolu, czyli optymalna wartość liquidów tego typu.

Ja nie dałem rady wapować tego nawet przez jeden dzień, ale mojej dziewczynie na początku nie przeszkadzał ten smak i zapach i postanowiła samemu to chmurzyć. Ale nawet ona nie dała rady pokonać połowy buteleczki.

[/vc_column_text][vc_tour interval=”0″][vc_tab title=”Największe zalety” tab_id=”1411425144-1-17660c-26f9″][vc_column_text]

– klarowność

– cena

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”Największe wady” tab_id=”1411425144-2-26660c-26f9″][vc_column_text]

– mało wyraźny smak

– brzydki zapach

[/vc_column_text][/vc_tab][/vc_tour][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Więc tu rodzi się pytanie, czy trafiłem na podróbkę? Niedorobioną serię? Czy może po prostu ten liquid nie trafia w moje kubki smakowe? W każdym razie, na pewno szybko nie sięgnę po płyny tej firmy. Szkoda, że zawiodłem się na tak dobrze opisywanej firmie. Może kiedyś jak będę miał okazję na powtórną degustację to zmienię zdanie, ale na razie według mnie ten liquid ma więcej minusów niż plusów. Za tą cenę, lub nawet niewiele wyższą, mogę kupić dużo smaczniejsze i lepsze płyny.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]