E-Liquidy

Liquid Cottien Candy Grape


Smak 85%
Chmura 85%
Moc 80%
Dostępność 90%
Cena 35%
Wygląd 60%
Krótkie podsumowanie

Smaczny i wyrazisty liquid, ale zdecydowanie nie warty swojej ceny. W tym przypadku płacisz głównie za markę.

Wynik 72%
Oceny czytelników
0 głosy
0

Marka Cottien skierowana jest głównie do kobiet, co można wywnioskować nie tylko po sposobie jej promocji, ale również po palecie oferowanych smaków. Liquidy produkuje firma eSmokingWorld i w związku z tym są one doskonale widoczne oraz dostępne w większości sklepów z elektronicznymi papierosami i płynami.

Producent zachwala przede wszystkim ich doskonałą jakość oraz dokładną kontrolę przez powołany i działający we współpracy z firmą eSmoking Institute. Postanowiliśmy zatem sprawdzić czy wysoka cena liquidów rzeczywiście jest odzwierciedleniem niespotykanej gdzie indziej na naszym rynku jakości i ile w tym wszystkim zwykłego marketingu. Do testów wybraliśmy liquid o smaku cukierków winogronowych.

Tylko dla kobiet?

cottienSamo opakowanie czy buteleczka z liquidem nie wyróżniają się niczym specjalnym na tle innych marek. To ten sam typ pojemniczka i sposób napełniania, co w przypadku wielu znanych producentów. Oprawa graficzna jest przyjemna, ale nie zapada raczej na dłużej w pamięci, w przeciwieństwie do dużej ilości ostrzeżeń dotyczących toksyczności produktu. Z jednej strony warto pochwalić środki ostrożności, ale z drugiej ich ilość może niektórych skutecznie odstraszyć od wapowania

Czas przejść do konkretów i tego, co waperzy lubią najbardziej, czyli smaku i mocy. Na co dzień preferuje płyny o niskiej mocy nikotyny, ale do testów wybrałem tym razem coś mocniejszego – 16 mg/ml. Nie czułem jednak żadnego drapania w gardle, co oznacza, że to całkiem dobrze wyważony płyn i jego grupa docelowa to zdecydowanie kobiety. Paniom powinna spodobać się lekkość i wyrazistość tego liquidu.

Dlaczego tak drogo?

liquidSmak jak przystało na cukierki jest bardzo słodki i przyjemny dla kubków smakowych. Wyraźnie czuć przyjemny aromat winogron, który jest bardzo landrynkowy, czyli w praktyce wszystko jest tak jak powinno być. Ja osobiście jednak preferuję bardziej świeże płyny, a słodkie na dłuższą metę są dla mnie męczące. Jednak osoby lubiące wszystko, co słodkie powinny być zachwycone, także tym, że nie czuć podczas wapowania żadnego chemicznego posmaku.

Niestety w żadnym miejscu nie mogę dojrzeć składu oraz proporcji glikolu i gliceryny, więc podejrzewam, że jest to klasyczne 70/30. Jednym z największych minusów jest cena, ponieważ liquid nie wyróżnia się niczym szczególnym, a koszt 10 mililitrowej butelki to aż 17 złotych. Trzeba uczciwie przyznać, że w tej oraz niższej cenie znajdziemy dużo więcej płynów wartych większego zainteresowania.