E-Liquidy

Vincent dans les Vapes – liquid Liczi


Smak 90%
Moc 90%
Chmura 90%
Dostępność 67%
Cena 50%
Krótkie podsumowanie

Doskonale wyważony smak i moc. Jest jednak mały, a może raczej duży problem - cena...

Wynik 77%
Oceny czytelników
0 głosy
0

Firma, którą chcę wam dziś przedstawić, jest raczej mało znana wśród waperów. No przyznajcie się szczerze, kto z was korzystał z płynów do e-papierosów francuskiej firmy Vincent dans les Vapers? Sam dopiero niedawno spróbowałem ich po raz pierwszy, a do testów wybrałem liquid o smaku litchi. Owoc ten dość dobrze zadomowił się na polskim rynku liquidów i jest w ofercie wielu marek, a większość osób z pewnością wie jak smakują te małe i dziwnie wyglądające kulki.

Wygląd i proporcje

Płyn otrzymujemy w klasycznej, plastikowej i ładnie opakowanej butelce. Oprawa graficzna jest przyjemna dla oka i dopracowana, ale w związku z rosnącą konkurencją na rynku trudno, żeby było inaczej. Ładne opakowanie i wymuskany design to obecnie standard, jeśli chce się zwrócić uwagę waperów.

Sam płyn jest dość gęsty z rzucającym się w oczy, wyraźnym słomkowym zabarwieniem. Gęstość płynu spowodowana jest proporcjami glikolu i gliceryny – tym wypadku jest to 50/50 i niektóre parowniki górnogrzałkowe mogą mieć delikatne problemy z transportem w przypadku użycia sznurka.

Co ciekawe, w polskich sklepach znajdziemy płyny marki Vincent dans les Vapers wyłącznie w proporcjach 50/50. Znacznie większy wybór smaków i proporcji PG/VG (nawet w przypadku jednego smaku) znajdziemy na oficjalnej stronie producenta.

Czytając skład produktu dowiemy się również, że płyn do e-papierosa zawiera wodę i alkohol. Jest to klasyczny zabieg, żeby płyn był trochę rzadszy.

Moc, smak, chmura

liquidTrzeba przyznać, że smak jest bardzo intensywny. Było to dla mnie zaskoczeniem, ponieważ zawsze wydawało mi się, że litchi jest trochę bardziej delikatne. Nie zmienia to jednak faktu, że płyn jest bardzo smaczny i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom owocowych aromatów

Niestety po dłuższym wapowaniu liquid zaczyna być troszkę męczący, ponieważ wyraźnie czuć nutę chemii aromatu i słodycz gliceryny. Wybrana przeze mnie moc 8 mg/ml nikotyny jest przyjemna i nie drapie w płuca czy gardło. Już po kilku chmurkach czuć satysfakcjonujące zaspokojenie głodu nikotynowego.

Przejdźmy do jednej z najważniejszych kwestii dla wielu waperów, czyli wielkości chmurki. W tym wypadku wychodzi to bardzo dobrze, ponieważ spora zawartość gliceryny powoduje, że ilość pary wypuszczanej z naszych płuc jest bardzo duża i gęsta. Amatorzy obfitości nie będą zatem zawiedzeni.

Minusy

Największym minusem liquidów firmy Vincent dans les Vapers jest ich cena. Za butelkę 10 mililitrową musimy zapłacić aż 20 złotych, a gdy zależy nam na większej pojemności, to decydując się na 20 mililitrów staniemy się lżejsi o 45 złotych. Wydaje mi się, że na polskim rynku można znaleźć sporo firm, które oferują podobną jakość w trochę niższych cenach.