Wiedza & Porady

Liquidy z solą nikotynową – nowy trend na rynku


Rynek waperski cały czas wynajduje jakieś nowe innowacje, co jest generalną cechą szczególną gorących nowości. Obecnym trendem stały się liquidy, których głównym składnikiem jest sól nikotynowa. Wytwarza się ją poprzez zmieszanie bazy lub wyciągu z nikotyny z różnymi rodzajami kwasów. I chociaż może to brzmieć groźnie, od razu uspokajam – sól nikotynowa występuje naturalnie w liściach tytoniu. Jeśli paliliście więc kiedyś zwykłego papierosa, z pewnością spore jej ilości już dawno przeszły wam przez płuca.

Skąd takie zainteresowanie?

W liquidach nikotynowych wykorzystuje się płynną nikotynę, pobieraną z liści tytoniowych. Sam związek przechodzi przez proces oczyszczenia w trakcie produkcji, co usuwa jego nieczystości, pozostawiając jedynie bazę nikotynową w najczystszej postaci. Jak wykazały jednak badania, taka czysta nikotyna znacząco podwyższa też poziom Ph, co przekłada się na mocne „uderzenie” w gardle podczas zaciągania się.

 

 

Aby zredukować to niezbyt przyjemne uczucie, wykorzystuje się wyżej wspomniane kwasy. Obniżają one poziom Ph, dzięki czemu nawet liquidy o większym stężeniu nikotyny nie powodują tak mocnego uderzenia w gardle. Naukowcy zauważyli przy tym, że liquidy wykorzystujące sól nikotynową znacznie szybciej przedostają się do krwioobiegu, niż te zwykłe. A ponieważ zbliża to wapowanie takiego liquidu do prawdziwego palenia, jest to idealny wybór dla osób chcących rzucić tradycyjne papierosy.

Należy jednak pamiętać o tym, że wielu użytkowników liquidów z solą nikotynową ma tendencję do zwiększania dawek. Wymaga to więc zaopatrzenia się też w odpowiednie narzędzia. Dla przykładu, jeśli interesuje nas wapowanie takiego liquidu w dawce 25-50 mg, najlepiej jest wówczas postawić na poda o niskiej mocy. A jeśli w naszym stylu jest produkowanie ogromnych chmur z wykorzystaniem sub ohmów o wysokiej mocy, lepiej jest postawić na 6-12 mg nikotyny.

Dobrze jest też zmniejszyć nieco moc samych sub ohmów. W przeciwnym razie, możemy zaciągnąć się zbyt dużą ilością nikotyny, a to już pierwszy krok do niejednego problemu ze zdrowiem.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o