Vape-Wiadomości

Malezja wprowadza nowe prawo dotyczące tytoniu, vapingu i sziszy


The Star, malezyjska publikacja, informuje, że wkrótce tytoń, vaping i szisza będą podlegać nowemu prawu. Komunikat dotyczący zbliżającego się uchwalenia ustawy jaką złożył wiceminister zdrowia dr Lee Boon Chye.

Obecnie nie ma przepisów regulujących wolne od nikotyny produkty vape w kraju. Jedyne obowiązujące przepisy kontrolują wyroby tytoniowe zgodnie z ustawą o żywności i produktach zawierających nikotynę zgodnie z ustawą o truciznach.

 

 

Projekt nowej ustawy został przekazany do komór prokuratora generalnego. Kolejnym krokiem będzie sesja z parlamentarzystami i interesariuszami, zanim zostanie przedstawiona parlamentowi.

Zgodnie z prawem dotyczącym Vapetrotter w Malezji: malezyjskie stany Penang, Kedah, Johor, Kelantan i Terengganu całkowicie zakazały e-papierosów.

Ustawy i przepisy dotyczące vaping w innych częściach Malezji są bardzo mylące, ponieważ niektóre obszary wydają się obecnie pozwalać na korzystanie z e-papierosów, jako że mają dobrze prosperujący rynek i społeczność korzystającą z produktów zawierających nikotynę, ale prawnie go ograniczyły lub wspomniały o ograniczeniu go w najbliższej przyszłości.

W Selangorze nie można wapować w wielu publicznych miejscach, takich jak parki, centra handlowe, budynki rządowe, poczta i szpitale, w miejscach publicznych z klimatyzacją (w tym w sklepach vape), stacjach benzynowych i wielu innych. Osoby naruszające prawo mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 2300 USD (537 USD).

Vaping w Malezji nie obywa się bez ryzyka. Na początku tego roku Vape News doniosło, że sklepy zostały zaatakowane przez Pharmę i policję. Jednak, jak wynika z sondażu opublikowanego w 2012 roku, wydawać się może, że nie powstrzyma się w ten sposób tego, że w kraju tym szerzy się technologia ratująca życie aż 4,7 milionom palaczy, mieszkających na terenie państwa.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o