Wiedza & Porady

MBFI – nowy wynalazek Hot Juice może niedługo trafić na rynek


Chociaż FDA zbiera w Stanach waperskie plony, zaś kolejni producenci zastanawiają się nad usunięciem z półek sklepowych smakowych liquidów w obawie przed nakazem zamknięcia biznesu, nie brakuje jednak odważnych. Mowa tu o Hot Juice – producencie e-liquidów z Los Angeles, który ma zamiar wypuścić na rynek swój nowy wynalazek. O co dokładnie chodzi? O podgrzewany e-liquid.

Poznajcie technologię MBFI

Nazwa ta jest skrótem od Micro-Bubble Flavor-Injection, zaś sama technologia ma, w teorii, naprawić odwieczny problem wielu entuzjastów testowania różnych nowych smaków, jakim jest zwyczajny brak mocnego smakowego uderzenia. Według Hot Juice, przyczyna leży w fakcie, że składniki odpowiedzialne za smak liquidu z czasem oddzielają się od glikolu propylenowego i gliceryny roślinnej.

 

 

Przestaje to być jednak problemem z momentem, kiedy waper zacznie „gotować” liquid. Według szacunków firmy, takie podgrzanie płynu może wzbogacić jego walory smakowe nawet o 30%. Nie oznacza to jednak, że sama technologia, kiedy zostanie wprowadzona, będzie wolna od wad. Po pierwsze, Hot Juice już teraz ostrzega, że pojedyncza buteleczka takiego liquidu będzie droższa od zwykłego płynu. Po drugie, nie ma obecnie mowy o użyczeniu MBFI innym producentom – kto zechce spróbować, będzie musiał zakupić specjalne pody od MBFI.

Czy, pomimo chęci FD do zakazania sprzedawania podów i liquidów w spożywczakach i na stacjach benzynowych, MBFI ma jakąkolwiek szansę trafienia na rynek? Jakiś kruczek prawny się zawsze znajdzie. Zwłaszcza, że chętnych w Meksyku i Kanadzie z pewnością nie zabraknie.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o