Wiedza & Porady

Miejsca, w których możesz i nie możesz wapować


Większość miejsc umieszcza tradycyjne papierosy i papierosy elektroniczne w tej samej kategorii. Do tej pory wiele firm i osób prywatnych nie zdążyło jeszcze ustalić, czy waping jest dozwolony, czy nie. Jedno lub dwa przedsiębiorstwa przyjęły którąś z pozycji dotyczących wapowania z rozmysłem, inne postanowiły wyluzować i dać waperom swobodę działania. I choć wydaje się, że mody vape nie znikają wkrótce, większość użytkowników jest zaskoczona tym gdzie można, a gdzie nie można wapować. Dobra wiadomość jest taka, że ten obszerny zapis zebrał poniższe informacje o miejscach, w których waping można uprawiać swobodnie, a także miejsca, w których trzeba unikać wapowania.

 

 

Gdzie można wapować, a gdzie nie można?

  1. W swoim domu.

To od domownika będzie zależało, czy chce palić we własnym domu. W naszym prywatnym mieszkaniu to my wybieramy czy będziemy wapować. Ważnym jest, że waping nie zniszczy wyposażenia i instalacji znajdujących się w mieszkaniu, co różni go od tradycyjnych papierosów. Poza tym nieprzyjemny zapach powstały podczas wapowania nie pozostaje w domu zbyt długo. Dlatego, jeśli lubisz dużo chmurzyć, możesz cieszyć się tym bez zamartwiania się o negatywne konsekwencje. Należy pamiętać o tym, by wykonać przyjazny gest wobec odwiedzających nasze mieszkanie gości. Wapować można tylko wtedy, kiedy goście nie mają nic przeciwko temu, gdyż nie chcemy wprawić ich w zakłopotanie czy dyskomfort. Wielu ludzi wciąż nie wie zbyt dużo o wapingu, co sprawia, że przejawiają wobec niego różne reakcje.

  1. Podczas jazdy samochodem.

Wiele państw zakazało wapowania w czasie jazdy, gdyż traktuje e-papierosy dokładnie tak jak papierosy tradycyjne. Jednak w wielu państwach wciąż nie istnieją przepisy, które by to regulowały. Zaleca się oczywiście ostrożność podczas jazdy. Nie musimy długo się zastanawiać, by dojść do wniosku, że palenie podczas jazdy nie jest najlepszym pomysłem. Unoszące się wewnątrz samochodu chmury dymu utrudniają widoczność. Przez to stanowimy realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników drogi. Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa jest para, która osadza się na przedniej szybie samochodu po tym jak wapowaliśmy używając wysoko skoncentrowanego liquidu. Z tego właśnie powodu wskazanym jest, by nie używać vape podczas jazdy na kierownicą lub jako pasażer. Jeśli jednak czujemy silny przymus, by wapować, należy rozważyć użycie oparów opartych na PG przy jednoczesnym otwarciu okna tak, by wytworzona para mogła znaleźć ujście.

  1. Na otwartej przestrzeni.

Dostarczyć sobie nikotynę można wtedy, gdy wybieramy się na wycieczkę po okolicy. Tylko my, błękitne niebo, zielona trawa i narzędzie do wapowania. Wapować na otwartej przestrzeni można bez żadnych ograniczeń niezależnie od tego czy tylko spacerujemy ulicami, czy właśnie czekamy na mającą nadjechać taksówkę. Należy jednak pomyśleć o ludziach, którzy znajdują się blisko nas. Być może smak, który wybraliśmy uważamy za boski, jednak należy pomyśleć, czy innym nie będzie on przeszkadzać, gdy zaczniemy wapować w ich pobliżu. Należy zachować się empatycznie i odsunąć się kilka kroków od towarzystwa, by nie być przyczyną pojawienia się w kogoś dyskomfortu.

 

 

A co w przestrzeniach zamkniętych?

To jedna z najbardziej niezręcznych sytuacji. Nie należy robić tego, jeśli uczestniczy się w pokazie mody lub w na seansie w sali kinowej. Opary mogą utrudnić widzenie. Poza tym nie jest powiedziane, że nie ubrudzą kogoś znajdującego się blisko nas. Co do stosowania w sklepach, restauracjach i dyskotekach, to prawo różni się w zależności od tego w jakim państwie jesteśmy. Jeśli waping jest legalny, wystarczy zapytać pracownika danego przybytku o to, czy można wapować w lokalu i zachować się odpowiedzialnie, gdy uzyska się zgodę. Uprzejmie jest robić to z dala od ludzi. Największy problem stanowią restauracje. Musimy być świadomi tego, czy można palić. Będzie to ważne zarówno dla gości, jak i dla obsługi. Jeśli nie można, należy przeprosić i wyjść na zewnątrz. Po zaspokojeniu głodu nikotynowego można wrócić i zająć swoje miejsce przy stoliku.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o