Wiedza & Porady

Mody z regulacją temperatury – dlaczego są lepsze dla początkujących?


Kiedy mody do vape’u z funkcją kontroli temperatury (TC) pierwszy raz pojawiły się w sklepach, wielu waperów uznało je za przemijający trend, eksperyment, mający na celu wyciągnąć więcej kasy z użytkownika. Stało się jednak inaczej – wielu weteranów chmurzenia zachęca wręcz początkujących kolegów do wypróbowania modów TC. Oto trzy największe zalety, udowadniające, że kontrola temperatury to idealny wybór dla nowicjuszy.

  1. Mody TC ostrzegają przed pustym zbiornikiem

Przechodząc z papierosa tradycyjnego na elektroniczny, bardzo często zapomina się o konieczności napełnienia zbiornika liquidem. A jego stan napełnienia potrafi zmniejszyć się cholernie szybko – zależy to oczywiście od naszego indywidualnego sposobu na wapowanie oraz wykorzystywanego urządzenia. Taki pusty zbiornik to najlepszy sposób na doświadczenie suchego uderzenia, dzięki któremu poczujemy w gardle gryzący smak, od którego aż łzawią oczy.

Większość współczesnych modów z kontrolą temperatury potrafi temu zapobiec, wykrywając pusty zbiornik i zwyczajnie odmawiając działania, jeśli ilość liquidu nie jest wystarczająca. Tyczy się to generalnie urządzeń które ukazały się od 18 miesięcy temu wzwyż. Nie zmienia to jednak faktu, że nasze mody trzeba kontrolować – suche uderzenie to jedno, ale wymiana knotów i grzałek to już inna, bardziej kosztowna, bajka.

 

 

  1. Uniknięcie wybuchu

Często jest tak, że wielu palaczy boi się sięgać po e-papierosa z powodu doniesień na temat wybuchających urządzeń. W przypadku modów TC, zagrożenie jest praktycznie zerowe. Dlaczego? Ponieważ nie pozwalają one użytkownikowi na podkręcenie watów do niebezpiecznego poziomu. Jeśli moc jest zbyt duża dla naszej grzałki, mod zwyczajnie nie będzie działać. Ponadto, mody TC chronią też użytkownika przed wdychaniem toksycznych karbonylków, pochodzących ze spalanych materiałów, wchodzących w skład knota.

  1. Dłuższa żywotność baterii, grzałki i knota

Mody TC wyposażono w specjalne akumulatory, które wytrzymują znacznie dłużej, niż te ze standardowych urządzeń. Głównym powodem jest tu lepsze gospodarowanie mocą, ponieważ mody te podgrzewają liquid jedynie do wymaganej temperatury. Praca baterii jest monitorowana przez cały czas, dzięki czemu nie ma możliwości przypadkowego zużywania jej ponad normę.

A ponieważ zasilanie pracuje w tych modach jak w zegarku, zwiększa się też żywotność knota i grzałki. Przy mniejszej mocy, zużywają się one wolniej, dzięki czemu nie musimy zbyt często płacić kroci za ich wymianę. Tym bardziej zachęcamy zatem wszystkich początkujących do dania takim modom szansy – są one zdecydowanie lepsze nie tylko dla zdrowia, ale też stanu portfela.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o