Wiedza & Porady

Next Generation Labs opatentowały syntetyczną nikotynę


CISION PRWeb donosi, że Next Generation Labs uzyskały pierwszy patent na syntetyczna nikotynę, co sygnalizuje pełne oddzielenie się od siebie produktów wapingowych od tytoniowych.

Vincent Schuman, CEO Next Generation Labs, ogłosił patent – Patent #10-1855611 – dla przemysłowego procesu produkcji całkowicie syntetycznej, w 100% wolnej od tytoniu nikotyny. Patent jest zabezpieczony przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Został również uznany przez Koreański Urząd Własności Intelektualnej. Z komunikatu PRWeb:

„Ponad 75 e-liquidów na całym świecie korzysta z syntetycznej nikotyny Next Generation Labs (TFN Nicotine), a firma jest dumna z tego, że jest wiodącym producentem naprawdę syntetycznej nikotyny, która nie pochodzi z tytoniu. Marki takie, jak NKTR, CRFT, Space Jam The Byrd, Cypher, Scala, Digable, Peel, Enfuse, Mag7, Origins, Amarant, Rayben i Klir odniosły olbrzymi sukces, dzięki linii e-liquidów TFN, tworząc bardziej żywe smaki. Next Generation Labs już teraz przejmują branżę wapingową, wprowadzając nowe smaki e-liquidów i umożliwia tworzenie nowych punktów sprzedażowych.”

Pojawia się jeden ciekawy punkt: przypuszczalnie, logika Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, która uznaje produkty wapingowe za produkty tytoniowe, jest taka, że nikotyna zawarta w e-liquidach i wytwarzana przez urządzenia wapingowe, pochodzi z tytoniu. (Nikotyna jest pozyskiwana w ten sam sposób dla gum i plastrów nikotynowych, które nie są uznawane za produkty tytoniowe mimo, że stosuje się wobec nich tą sama logikę.) Jeśli nikotyna stosowana w tych 75 markach e-liquidów nie pochodzi już od tytoniu, czy nie powinny być one w takim razie uważane za produkty beztytoniowe? Jak można uznać coś za produkt tytoniowy, jeśli ten tytoń nie jest już zaangażowany w jego powstawanie nawet w najmniejszym stopniu? No cóż, tylko czas zna odpowiedź.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o