Vape-Wiadomości

NHS England wspomaga hospitalizowanych palaczy


National Health Service (NHS) inwestuje 183 miliony funtów, by pomagać palaczom, którzy zostali przyjęci do szpitala, by móc rzucić niszczący ich zdrowie nałóg. Tak donosi Nottingham News.

Organizacja planuje zaoferować palaczom porady dotyczące rzucenia palenia. Będą one dostępne dla każdego, kto zostanie przyjęty do szpitala. Jasnym jest, że obejmie to osoby, które otrzymują długoterminowe wsparcie zdrowia psychicznego i korzystają z usług z zakresu pomocy w radzeniu sobie z niepełnosprawnością. Ponad pół miliona palaczy otrzyma wsparcie potrzebne do rzucenia nałogu przez najbliższe pięć lat, przy czym pierwszeństwo będą miały osoby najbardziej potrzebujące.

Specjaliści medyczni będą informować przyszłe matki i ich partnerów o szkodliwości palenia. Podejrzewa się, że 10 procent palących kobiet pozostanie przy nałogu przez cały okres ciąży.

Program opiera się na usługach, które są już teraz realizowane w Manchesterze. Mają one sprawić, że na opiekę zdrowotną w mieście zaoszczędzi się 10 milionów funtów i ponad 30.000 łóżek szpitalnych potrzebnych dla ludzi z różnymi schorzeniami.

 

 

Cel jest częścią planu zapobiegania 50.000 przyjęć pacjentów rocznie i zaoszczędzenia prawie 250.000 łóżek w ciągu następnych pięciu lat.

Szef NHS England, Simon Stevens, powiedział: „Picie alkoholu w nadmiarze może zniszczyć rodziny, a NHS zbyt często zostawia je same sobie, zbierając potem rozbite kawałki”.

„Uzależnienie od alkoholu i tytoniu to dwie z największych przyczyn złego stanu zdrowia i przedwczesnej śmierci, a odpowiednie wsparcie może uratować życie wielu ludziom”.

„Długoterminowy plan NHS zapewnia opiekę nad morzem w zakresie wielu poważnych chorób, takich jak rak, choroby psychiczne i choroby serca, a także intensyfikuje działania mające na celu zapobieganie chorobom, przede wszystkim poprzez udzielanie pacjentom wsparcia, które posłuży do tego, by mogli przejąć większą kontrolę nad własnym zdrowiem i dłużej działać”.

Profesor Andrew Goddard, przewodniczący Royal College of Physicians, z zadowoleniem przyjął to zobowiązanie.

Powiedział: „Każdy kontakt, jaki ma pracownik służby zdrowia z pacjentem, jest okazją, by pomóc mu rzucić palenie. Dzięki temu, że mamy teraz system mający na celu leczenie uzależnienia od tytoniu przy pomocy przyznanego finansowania, pomoże to osiągnąć stawiane sobie ambitne cele”.

Osoby mające problem z alkoholem również korzystają z tego finansowania zapewnianego przez NHS.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o