Wiedza & Porady

Nowa wersja Fly Sense zapowiedziana w amerykańskich szkołach


Firma Soter Technologies ogłosiła wczoraj ulepszoną wersję systemu detekcji Fly Sense, urządzenia wykrywającego Vaping i odstraszającego w szkołach w całym kraju.

Czym jest Fly Sense?

Sense Fly został po raz pierwszy wprowadzony w sierpniu 2017 roku w odpowiedzi na zwiększone zużycie produktów vapingowych przez uczniów w szkołach, a od tego czasu został przyjęty przez 21 stanów w całym kraju, a także szkoły zlokalizowane w Kanadzie.

System Fly Sense jest jedynym komercyjnie dostępnym systemem, który łączy czujnik wykrywający vape i system ostrzegania, a po wykryciu urzędnicy szkolni są powiadamiani przez SMS, e-mail lub przez aplikację mobilną.

“W ciągu ostatniego roku wysłuchaliśmy administratorów szkół, rodziców, nauczycieli, liderów rządowych i członków społeczności biznesowej na temat problemu wapowania. Wszyscy zdają sobie sprawę, że vaping, używając urządzeń Juul i innych e-papierosów, które używają liquidów zawierających wiele substancji szkodliwych i nikotyny, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia młodych ludzi.” – powiedział Derek Peterson, dyrektor generalny Soter Technologies.

 

 

W ubiegłym roku oszacowano, że 2,1 miliona młodych ludzi stosowało e-papierosy. W ciągu ostatnich czterech lat zwiększyło się zużycie e-papierosów wśród uczniów szkół średnich o 900%.

“Rozwiązanie problemu epidemii vapingowej wymaga wielostronnej inicjatywy. Musimy korzystać z narzędzi opartych na technologii i edukacji. Po stronie technologii znajduje się Fly Sense 2.5, zawierający nowe i mocniejsze czujniki oraz funkcje, o które prosili użytkownicy.” – powiedział Soter.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o