Wiedza & Porady

Oliver Kershaw, jeden z pionierów vape’u w Stanach, zabiera głos w sprawie FDA


Kiedy FDA zaczęło walkę z wiatrakami, czyli rynkiem e-papierosów i sprzętu do vape’u, nie trzeba było długo czekać na kolejne osobistości, które zabrały głos w tej sprawie, po raz kolejny wytykając błędy w rozumowaniu agencji, chcącej zakazać sprzedaży e-papierosów w Stanach. Tym razem, za pośrednictwem Facebooka, wypowiedział się Oliver Kershaw – jeden z pionierów wapowania w Ameryce, a zarazem założyciel słynnego za oceanem portalu E-Cigarette-Foum.com. Według niego, koniec amerykańskiego przemysłu wapingowego może stanowić swego rodzaju polityczny „szach-mat”.

Deklaracja pioniera

W poście na Facebooku możemy przeczytać:

Gottlieb pokazuje nam wszystkim etyczną pozycję FDA. Zdrowie obecnych palaczy poświęca się, aby odciąć dostęp nastolatków do nikotyny. Nie ma tutaj mowy o żadnej zdrowotnej agendzie. Wykorzystanie nikotyny = rak płuc. FDA ma się za wielkich bohaterów ludu, kompletnie odrzucając to, że powinna służyć właśnie obywatelom. Co szokujące, obecne okoliczności sprawiły, że ta agenda jest politycznie poprawna.

 

 

To dużo gorsza sytuacja niż wtedy, w roku 2008, kiedy FDA również chciało zakazać vape’u. Dlaczego? Ponieważ teraz mają większą kontrolę. I nie widzę tutaj większych szans na nagłą zmianę sytuacji. Gottlieb zabrnął już za daleko, nie ma szans, aby tak po prostu zmienił zdanie. Jak mógłby po tym odzyskać twarz, biorąc pod uwagę, ze porywa się już teraz na niemożliwe?

Zbliżamy się do „szach-matu”. Rozwiązanie jest jedno: Jedność i agresja.”

Jak widać, w Stanach mogą się niedługo szykować naprawdę ostre protesty waperów oraz producentów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nagonkę wspiera rząd. Tak długo, jak kłamstwa będą straszyć rodziców i pedagogów w masowych mediach, tak brak zaufania do wapowania będzie problemem, z którym amerykańscy waperzy nieprędko sobie poradzą.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o