Parowniki (MOD)

Origen Dripper – Najlepszy z najlepszych?


Moc 80%
Chmura 100%
Smak 85%
Wygląd 75%
Użytkowanie 80%
Cena 89%
Krótkie podsumowanie

Świetny parownik dla osób, które potrafią kręcić dobre grzałki. Początkujący waperzy mogą mieć małe problemy z jego obsługą.

Wynik 84%

Drodzy waperzy, ostatnio w moich recenzjach przewijało się dużo parowników. Wszystko dlatego, że kilka minionych tygodni poświęciłem na testy i poszukiwania modelu, który mógłby na dłużej zagościć w podstawowym składzie mojego zestawu do wapowania.

Po zapoznaniu się z wieloma różnymi urządzeniami okazało się, że do moich potrzeb idealnie pasuje Origen Dripper. Z tej okazji, możecie poznać dziś bliżej ten sprzęt – moim zdaniem warto.

Jest to jeden z najbardziej specyficznych parowników tego typu, a jego elementem charakterystycznym jest mocowanie grzałki. Model ten wyróżnia się tym, że jego cały system grzewczy ustawiony jest pionowo, a nie jak w przypadku większości parowników poziomo.

Dlatego większość użytkowników, którzy pamiętają knoty i parowniki Mesh’owe, nie będzie mieć z nim problemów, niestety całą resztę czekają na początku małe trudności z jego opanowaniem.

Co mnie przekonało?

origenMoim zdaniem największym plusem tego parownika jest fakt, że posiada on specjalne, wyżłobione kanaliki na watę do knota. Rozwiązanie to sprawia, że zmieścimy w środku o wiele więcej waty, która ma lepszy przepływ płynu. Zawsze przeszkadzał mi ten ucisk na ścianki drippera podczas nakładania zewnętrznego capa, tutaj rozwiązano to w bardzo prosty i oczywisty sposób.

Dodatkowo system mocowania grzałki, umożliwia nam montowanie knotów z praktycznie każdego, znanego ludzkości, nadającego się do tego surowca i nie musimy ograniczać się jedynie do waty.

Warto też zwrócić uwagę na możliwość zamontowania dwóch grzałek z dwoma niezależnymi od siebie knotami, a jeśli zdecydujemy się na jeden system grzewczy, możemy ustawić go pośrodku i włożyć dwa razy więcej waty, co z pewnością przełoży się na dłuższą satysfakcję z wapowania.

Co może cię zniechęcić?

parownik do e-papierosaChyba jeszcze nikt nie skonstruował rzeczy wolnej od wad, przynajmniej w branży związanej z e-papierosami. Podobnie jest w tym przypadku i kilka z nich może być bardzo irytujących, szczególnie dla mniej doświadczonych waperów.

Podstawową wadą tego modelu może być dla niektórych zastosowanie pionowej grzałki. Rozwiązanie to bardzo mocno utrudnia obsługę i wymianę zużytych systemów grzewczych, młodsi waperzy mogą mieć z tym nie lada problem. Kolejnym minusem jest (choć to kwestia gustu) trochę zbyt przekombinowany wygląd atomizera. Osobiście cenię sobie prostotę, a w tym wypadku zaskakuje kilka estetycznych udziwnień.