Vape-Wiadomości

Pracownicy JUUL otrzymują średnią premię w wysokości 1,3 miliona dolarów


Według specjalistów z JUUL, firma otrzymała jednorazową wypłatę dywidendy w wysokości 2 miliardów dolarów od Altria po tym, jak gigant tytoniowy zapłacił 12,8 miliarda dolarów za 35 procent uruchomienia sprzedaży produktów do wapowania w San Francisco. Bardziej imponujące: JUUL podzielił dywidendę w wysokości 2 miliardów dolarów na 1500 pracowników, co daje 1,3 miliona USD na jednego pracownika.

Podział nagrody wśród pracowników był prawdopodobnie najmądrzejszą rzeczą, jaką JUUL mógł zrobić z tymi pieniędzmi. Na konkurencyjnym rynku pracy w 2019 roku przyciąganie i utrzymywanie najlepszych talentów w branży jest kluczem do sukcesu, a ruch, który sprawia, że zatrudniony pracownik staje się niemal milionerem, jest bardzo dobrym posunięciem.

Wystarczy spojrzeć na roczną niezadowalającą analizę JUUL, która pojawia się w wielu mediach. Agencje rządowe i inne nieprzyjazne organizacje zarzucają firmie, że stosuje marketing skierowany do dzieci i młodzieży. Skupiają się na tym, że zwykłe białe opakowanie, które nosi zdjęcia produktów, nie powinno być reklamowane. Dzięki temu nie byłoby mowy o promowaniu produktów wśród nieletnich. Wtedy reakcja publiczna byłaby zupełnie inna. Jednak pomysł JULL, by zrobić z 1500 pracowników firmy milionerów można uznać za genialny.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o