Vape-Wiadomości

Prawo New Maryland mówi, że sprzedaż produktów do wapowania nieletnim jest przestępstwem


Niedawna zmiana prawa stanu Maryland spowodowała, że sprzedaż produktów do wapowania nieletnim stała się poważnym przestępstwem. Wcześniej było to wykroczenie.

Nowe prawo przewiduje kary pieniężne. Według Todda Cruma, Administratora Programu Prewencji w Departamencie Zdrowia Hrabstwa Frederick:

„Oba naruszenia obejmują kary w wysokości 300 USD za pierwsze przestępstwo, 1000 USD za drugie przestępstwo w ciągu 24 miesięcy oraz 3.000 USD za każde kolejne wykroczenie w ciągu 24 miesięcy”.

Crum dodaje, że:

„E-papierosy i produkty do wapowania mają różne smaki, dzięki czemu cechuje je lepszy smak i zapach, a co za tym idzie, wydają się bezpieczniejszą alternatywą dla palenia tradycyjnych papierosów. Jednak te produkty nadal zawierają nikotynę, która jest uzależniającą substancją chemiczną”.

 

 

Choć zdecydowanie zaleca się, aby nieletni nie używali nikotyny w żadnej formie, pan Crum wpada w pułapkę logicznego myślenia. Polega ona na tym, by wszyscy ci, którzy używają nikotyny z dobrymi intencjami takimi jak rzucanie palenia, mogli burzyć się przeciwko używaniu nikotyny bezmyślnie, nie mając zupełnie świadomości o toczącym się sporze. Nie odnosi się do faktu, że w przypadku braku głównego nurtu vapingu, osoby niepełnoletnie prawdopodobnie nadal będą palić, ponieważ wiadomo, że robili to przez wiele dekad zanim produkty do wapowania były dostępne na rynku. Co więcej, chociaż sprawa może wyglądać inaczej w Maryland, faktem jest, że nikotyna jest składnikiem występującym w dymie tytoniowym, który jest o wiele bardziej szkodliwy dla ludzkiego zdrowia niż opary.

Poza tymi obawami, Maryland robi duży krok naprzód w zakresie egzekwowania minimalnego wieku sprzedaży, a egzekwowanie przepisów jest o wiele bardziej skuteczne niż sam zakaz.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o