Vape-Wiadomości

Prawodawcy GOP zlecają FDA rozprawę z vaping


Republikańscy ustawodawcy wezwali FDA na dywanik w związku z represjonowaniem agencji w sprawie produktów z do wapowania.

Ostatnie posunięcia FDA dotyczące usuwania smakowych produktów do wapowania dla wszystkich grup wiekowych dostępnych dotąd w sklepach detalicznych, a także pojawienie się całkowitego zakazu palenia tradycyjnych wyrobów tytoniowych o smaku mentolowym wywołały istną sensację. Informacje te pojawiały się na pierwszych stronach gazet, co świadczy o tym, jak ważne były. Jednak w ciągu ostatnich dwóch dni prawodawcy GOP wypowiedzieli się, aby dodać własne przemyślenia na ten temat. Senator Ron Johnson powiedział przez Twitter:

„Nikt nie chce, by dzieci używały wyrobów tytoniowych, ale proponowane przez FDA działania będą dotyczyć także dorosłych Amerykanów, którzy używają e-papierosów do rzucenia palenia. Przesilenie regulacyjne może ograniczyć alternatywy dla papierosów i mieć inne niezamierzone konsekwencje”.

 

 

Dodając własną odpowiedź, szczególnie w odniesieniu do potencjalnego zakazu stosowania aromatu mentolowego w tradycyjnym palnym tytoniu, senator Richard Burr z Północnej Karoliny powiedział:

„To nie pierwszy raz, kiedy FDA próbowała zakazać używania mentolu do produkcji wyrobów tytoniowych, ale wysiłki te nie przyniosły skutku w przeszłości. Niepokojące jest jednak to, że administracja, która zobowiązuje się postawić Amerykę jako pierwszą, celuje w legalne produkty amerykańskie, zamiast skupiać uwagę na państwach, które lekceważyły federalne prawo antynarkotykowe. Jeśli Stany Zjednoczone będą dalej podążać tą drogą, skończymy jak Kanada, zakazując mentolu, ale legalizując używanie narkotyków rekreacyjnych. Mam nadzieję, że administracja wybierze lepszy sposób ochrony naszych dzieci”.

W przyszłości FDA może być narażona na pojawienie się większej ilości fajerwerków w związku z walką organizacji w sprawie ograniczenia sprzedaży wyrobów tytoniowych.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o