Podstawy (W&P)

Problem z baterią od e-papierosa?


Jeśli nie możesz uruchomić swojego elektronicznego papierosa lub pomimo włączenia nie wydziela on chmury to bardzo prawdopodobne, że winna jest temu bateria. Dzięki naszemu poradnikowi poznasz trzy typowe problemy z akumulatorkiem i najprostsze sposoby ich rozwiązania.

Na początku sprawdź czym dokładnie objawia się problem z baterią, a później wykonaj wszystkie czynności, które pomogą go zlikwidować.

1. E-papieros nie wydziela chmury

 • Upewnij się, że na pewno e-papieros został odblokowany i włączony. Większość urządzeń jest wyposażonych w system 5-klik chroniący przed przypadkowym włączeniem i wyładowaniem. E-papierosa blokuje się za pomocą kilku szybkich kliknięć.
 • Sprawdź czy w kartridżu lub clearomizerze znajduje się odpowiednia ilość liquidu. W przypadku braku płynu uzupełnij go lub podłącz akumulatorek do innego, napełnionego parownika, by zobaczyć czy wina leży po stronie baterii.
 • Odkręć baterię od parownika i przeczyść oba gwinty za pomocą kawałka wilgotnego materiału.
 • Sprawdź czy akumulatorek został odpowiednio połączony z clearomizerem lub kartridżem.
 • Jeśli używasz e-papierosa z clearomizerem dolnogrzałkowym to upewnij się, że trzymasz go w odpowiedniej pozycji. Bateria podczas e-palenia powinna znajdować się poniżej clearomizera, ponieważ płyn musi spływać do grzałki.
 • Podłącz baterię do innego parownika, by sprawdzić czy to na pewno ona jest przyczyną problemu. Jeśli clearomizer okaże się niesprawny to postaraj się go przeczyścić lub zajrzyj do naszego poradnika dotyczącego clearomizerów.
 • Sprawdź czy w wyniku zbyt mocnego dokręcania do clearomizera lub ładowarki nie został uszkodzony pin baterii. Można spróbować naprawić to poprzez delikatne podniesienie środkowego bieguna baterii jak na załączonym poniżej filmie.

2. Bateria nie chce się wyłączyć

 • Odłącz akumulatorek od clearomziera i dokładnie go wyczyść. Zwróć szczególną uwagę na jego gwint.
 • Odłącz baterię od parownika i pozwól jej całkowicie się rozładować. Następnie naładuj ją do pełna i ponownie uruchom elektronicznego papierosa. Pamiętaj jednak, że tego typu działanie wpływa negatywnie na jej żywotność.

3. Akumulatorek nie chce się włączyć

 • Sprawdź czy e-papieros nie jest zablokowany. Kliknij kilkukrotnie na włącznik w przeciągu kilku sekund.
 • Jeśli masz pewność, że bateria była ostatnio ładowana i zazwyczaj wytrzymywała dłużej to pozostaw ją na jeden dzień w bezpiecznym, chłodnym i suchym miejscu. Następnie naładuj do pełna i sprawdź ponownie jej wytrzymałość. Możesz także dokładnie przeczyścić jej gwint.

Zgłoś się do sprzedawcy

Jeśli żadne z powyższych czynności nie pomogą w przywróceniu sprawności baterii to najprawdopodobniej będziesz potrzebować nowego akumulatorka. Jeśli bateria lub e-papieros był kupiony niedawno to z pewnością posiada jeszcze gwarancję. Sprawdź dokładnie warunki swojego sprzedawcy i w razie czego skontaktuj się z nim w sprawie naprawy lub wymiany twojego akumulatorka.