Bazy I Aromaty

Przegląd dodatków do płynów owocowych i deserowych


Dziś zapraszam na szybki przegląd dodatków do płynów owocowych i deserowych, które pomogą wam doprawić smak domowych produkcji.

Smooth
smooth

Dodajemy go w proporcjach 1% w stosunku do reszty. Nie wolno z nim przesadzać, ponieważ w jakiś niewyjaśniony sposób reguluje on wymieszane ze sobą smaki. Słabsze trochę podkręca i równoważy je z tymi mocniejszymi. Dzięki temu możemy robić fajne owocowe kombinacje bez konieczności kupowania wyłącznie intensywnych aromatów.

Skład: Sztuczne aromaty, glikol propylenowy, traiacetyna

Dawkowanie: 1%

EFEKT: Wyostrzenie mnie wyczuwalnych smaków i zrównoważenie całości

Ethyl Maltol

Ethyl Maltol

Dodatek występujący zazwyczaj w formie 10-procentowego roztworu w glikolu. Doskonale nadaje się do dosładzania płynów i równoważenia cierpkich smaków. Ja osobiście lubię kwaśne i cierpkie, więc nigdy nie używam tego “słodzika” w moich produkcjach. Gdy zastosujemy go jako aromat, wyjdzie nam smak waty cukrowej – polecam wszystkim lubiącym słodycze.

Skład: ethyl maltol 10%, glikol propylenowy 90%

Dawkowanie: 5-10%

EFEKT: Dosładzanie i łagodzenie cierpkich smaków

Koolada (Menthyl Methyl Lactate)

lód

Coś dla fanów mięty i mentholu. Koolada nie posiada żadnego smaku, ale dzięki niej poczujesz podczas wapowania przyjemny „chłód”.

Skład: 10% Menthyl Methyl Lactate, 90% glikol propylenowy (PG)

Dawkowanie: 2-4%

EFEKT: „Chłód” podczas wapowania

Kwas jabłkowy (Malic Acid)

jabłko

Ostatni z dodatków to zwykły konserwant do liquidów. Podobno poprawia kop w gardło i smak, Ja osobiście go jeszcze nie używałem, ponieważ uważam, że konserwowanie płynów jest zbędne.

Skład: 20% kwas jabłkowy, 80% glikol propylenowy

Dawkowanie: 1-3%

EFEKT: Dodatek konserwujący, poprawienie smaku i kopa