Przepisy

Przepisy na liquidy – część kolejna


Ostatnio nic ciekawego nie mieszałem i jak to osoba, która jest lekko zboczona na punkcie płynów do elektronicznych papierosów, uważam takie zachowanie za karygodne. Przecież nic nie smakuje lepiej od świetnych, domowych samogonów. Dlatego sprawdziłem, co aktualnie mam na stanie i wymyśliłem sobie dwie bardzo ciekawe miksturki, które mam nadzieje wam również przypadną do gustu. Jako, że posiadam dość pokaźne zapasy płynu to bardzo duże ilości rozdaję lub odsprzedaje swoim znajomym, ale do rzeczy.

Cynamonowo-bananowy chlebek

Liquid ten przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy tak samo jak ja uwielbiają klon BB. Ten jest jednak o wiele tańszy, a równie smaczny. Oczywiście wszystko robione na aromatach firmy TPA, dlatego wybaczcie mi, że nie będę do każdego składniku dodawał producenta aromatu.

Skład:

Chleb bananowy – 8%

Cinamon Danish – 1%

Black Honey Tabaco – 2%

Brown Sugar – 1%

RY4 Double – 2%

Wszystko dopełniamy bazą 50/50 i odczekujemy dwa tygodnie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że to długo, jednak wydaje mi się, że po takim leżakowaniu smak jest najbardziej przegryziony i przyjemny. Zastanawiam się nad zmianą z tytoniowego miodu na zwykły miód, ponieważ trochę za dużo moim zdaniem tutaj tytoniu, szczególnie w połączeniu z RY4 Double mającym bardzo przyjemny orzeszkowy posmak.

liquidy do e-papierosaCiastko z karmelem

To prosty przepis, który ma jednak w sobie coś takiego, że lubię do niego dość często wracać i przepalać nim ciężkie smaki tytoniowe. Zastawiałem się nawet nad tym, żeby spróbować dodać do tematu jakiś aromat tytoniowy, który zabiłby trochę słodycz. Można by go wtedy wapować codziennie, ale boję się, że będą to jałowe próby, które zepsują jedynie moje dobre wrażenie na temat tego płynu.

Skład:

Caramel – 4%

Graham Cracker – 4%

Banana Cream – 2%

W tym przypadku będzie nam potrzebny tydzień na leżakowanie, a jeśli chodzi o bazę to macie względną dowolność. Aromatu nie jest dużo, więc np. baza 70/30 nie będzie wielkim problemem dla waszych e-papierosów.

Mam nadzieje, że tego typu desery będą wam odpowiadać. Ze swojego doświadczenia wiem, że właśnie najlepiej miesza się kombinacje deserowe i tytoniowe. Owocowe wypadają raczej blado i jak uda nam się już coś wymyślić ciekawego, bardzo możliwe, że będzie smakowało to dość słabo. Podsyłajcie nam również swoje przepisy w komentarzach – bardzo chętnie spróbujemy czegoś nowego.