Przepisy

Przepisy na płyny – część 2


Zauważyłem, że poprzedni wpis dotyczący przepisów na liquidy przypadł wam do gustu. Wnioskuję po tym, że większość waperów ma już powoli dosyć pospolitych smaków liquidów do e-papierosów, które oferują nam najwięksi producenci. W sumie wcale się nie dziwie, w końcu ile można wapować tylko wiśniowe i jabłkowe płyny?

Wiem, też że wielu waperów zniechęca ilość potrzebnych aromatów i sam proces produkcji własnych płynów. Pamiętajmy jednak, że duża ilość aromatów może nam wystarczyć nawet na 500 mililitrów gotowych liquidów, a 100 złotych za wspomnianą ilość mieszaniny to naprawdę niewiele. Doliczcie do tego własną satysfakcję i unikalny smak!

Ostatnim razem postawiliśmy raczej na smaki słodko-tytoniowe. Dziś dla odmiany chciałem przedstawić wam kilka owocowo-orzeźwiających mikstur.

Zaczynamy od płynu dla fanów jabłko-miętowych soków:

Appawichee:

Apple Flavor (TPA) 6%

Kiwi Double Flavor (TPA) 4%

Lychee (TPA) 5%

EM (TPA) 2%

Koolada 2%

Menthol (TPA) 1%

PG/VG – 50/50

Bardzo fajny smak, idealny na każdą porę roku. Warto dodać, że dzięki użyciu bazy 50/50 otrzymamy niezwykle gęstą i puszystą chmurę, a dodatek mentholu sprawi, że para będzie przyjemnie chłodna i orzeźwiająca.

Lekka zmiana klimatu

Ostatnio dni są coraz chłodniejsze i wolimy raczej nie wynurzać nosa spod koca, ponieważ na dworze deszcz, a kaloryfery w domu jeszcze letnie. Wszystkim zmarzluchom polecam ten niezwykle zrównoważony smaczek:

Apple Sauce Chimp Blood

Mango 6%

Pineapple 4%

Cinnamon Spice 2%

Ripe Banana 2%

Pomimo tego, że dominują tutaj smaki mango i ananasa to wszystko jest bardzo zrównoważone. Pamiętajmy też, że aromat cynamonowy z firmy TPA jest bardzo mocno skondensowany, a banan jest raczej dość mdły.